قانون منع بکارگیری بازنشستگان شامل فدراسیون نیست

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۸
قانون منع بکارگیری بازنشستگان شامل فدراسیون نیست
تهران - ایرنا - مسئول امورحقوقی فدراسیون فوتبال گفت: به دلیل نحوه انتخاب اعضای هیات رئیسه و نداشتن ردیف بودجه در هیات دولت یا وزارت ورزش و جوانان، قانون منع بکارگیری بازنشستگان شامل این نهاد نمی شود.

به گزارش ایرنا، شنبه 26 آبان فرصت 2 ماهه اجرای قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان به پایان می رسد. از میان 12 رئیس فدارسیون بازنشسته، 6 نفر از سمت خود استعفا کرده اند و یک نفر هم از دنیا رفته است.
این در حالی است که «مهدی تاج» رییس کنونی فدراسیون فوتبال یکی از پنج فدراسیون گفته شده است که برای فرار از این قانون به ابزارهای متفاوتی متوسل شد. او مساله جانبازی، دستاویز قرار دادن اساسنامه فدراسیون، دیدار با روسای فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) و سرانجام دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی را در دستور کار خود قرار داد تا به بقا بر کرسی ریاست تداوم بخشد.
«صفی الله فغانپور» امروز چهارشنبه در گفت و گویی که فدراسیون فوتبال منتشر کرده است، افزود: در قانون مصوب مجلس شورای اسلامی نهاد عمومی غیردولتی تعریف خاصی دارد. نخست اینکه آن نهاد یا موسسه باید کارهای عمومی عام المنفعه انجام دهد؛ دوم اینکه درصد بودجه مشخص آن نهاد یا موسسه از طرف دولت تامین شود.
وی گفت: اما اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال از طریق مجمعی انتخاب می شوند که اکثریت قریب به اتفاق اعضای آن اشخاص حقیقی و غیردولتی هستند. در واق ...

[ مشاهده متن کامل قانون منع بکارگیری بازنشستگان شامل فدراسیون نیست ایرنا ]