مردم شهری که بیش از اندازه نان و برنج می خورند

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۹
مردم شهری که بیش از اندازه نان و برنج می خورند
سرپرست شبکه بهداشت و درمان مهریز با بیان این که مصرف بیش از اندازه برنج و نان به عنوان قوت غالب مردم شهرستان منجر به بروز اضافه وزن و عوارض ناشی از آن می شود، اظهار کرد: شبکه بهداشت شهرستان با بکارگیری چهار کارشناس تغذیه جهت کاهش این مشکل اقداماتی را در حال انجام دارد.

دکتر سید مهدی حسینی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا با بیان این که قوت غالب مردم مهریز شامل برنج و نان است، در مورد میزان سلامت مواد غذایی در این شهر عنوان کرد: برنج های داخلی و وارداتی که از مبادی قانونی و تحت نظارت مراجع مربوطه تأمین می شوند، قطعاً از سلامت لازم برخوردار هستند.
وی افزود: خوشبختانه در مورد نان نیز میزان نمک طعام آن در شهرستان مطلوب است و موارد بهداشتی به صورت متوالی و مستمر از سوی شبکه بهداشت کنترل می شود.
حسینی با بیان این که کیفت تولید محصولات غذایی در واحدهای تولیدی شهرستان به استناد مدارک موجود مطلوب است، مهمترین موضوع چالش برانگیز در حوزه مواد غذایی شهرستان را رعایت نکردن ضوابط بهداشتی از سوی کشاورزان پسته کار در هنگام برداشت و فرآوری این محصول دانست که منجر به آلودگی و در نهایت تولید سم آفلاتوکسین در این ماده غذایی می شود.
وی با اشاره به شیوع کمبود آهن و همچنین ویتامین D در بین شهروندان مهریزی همانند دیگر نقاط کشور، گفت: این کمبود در بعضی گروه ها شدیدتر است ولی طی چند سال گذشته با توزیع گسترده مکمل های مربوطه، برای رفع این کاستی ها تلاش شده است.
این مسئول ...

[ مشاهده متن کامل مردم شهری که بیش از اندازه نان و برنج می خورند ایسنا ]