ناپزشک، پزشک

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰:۵۶
جراحی که تعادل روحی و روانی نداشته باشد و در طول شبانه روز دچار نوسانات خُلقی و رفتاری شدید و یا مبتلا به بیماری های روانی باشد به مراتب خطرناکتر از فرد چاقو کش و مستی است که در کوچه و خیابان برای مردم قمّه می کشد ، زیرا در چنان شرایطی فرد توان مقابله و یا فرار را دارد ولی جراح دیوانه بیمارش را بیهوش و در حالت بیهوشی برای وی تیغ می کشد.

به گزارش تابناک هرمزگان ، حسن عباسی:  برای انجام هر کاری، کاردانی لازمه آن است ضمن اینکه بایستی صلاحیّت انجام آن کار را هم داشت، بالاخص زمانیکه کار برای مردم و در ارتباط با سلامتی ملت باشد.
به عنوان مثال برای رانندگی بایستی شایستگی و توانایی فرد در کنترل و هدایت اتومبیل تست و دارای گواهی نامه ی رانندگی باشد، در غیر این صورت رانندگی کردن شما جرم دارد.
حال تصوّر کنید که شما گواهینامه رانندگی را اخذ ولی به دلیل بیماری هایی نظیر تشنّج و یا کم بینایی شدید و یا ضعف عضلانی و یا ضربه ی مغزی، توانایی سابق را نداشته و صلاحیّت شما برای ادامه ی رانندگی سلب و گواهی نامه شما ابطال می گردد.
اگر راننده ای در طول سال موارد خطای رانندگی اش از حد معمول بیشتر باشد باز هم گواهی نامه اش ابطال و مجبور به گذراندن دوره و کلاس های آموزشی جدید و پس از آن رانندگی مشروط و بررسی دوره ای عملکرد وی توصیه می شود که همه این اقدامات در واقع لطف به خود راننده و دیگر افراد مرتبط با وی از خانواده تا مسافران و ... می باشد.
تصوّر کنید کسی در قالب دوستی و رفاقت برای کسی که تشنج می کند و بیماری صرع دارد گواهینامه ی ...

[ مشاهده متن کامل ناپزشک، پزشک تابناک ]