فایل صوتی قتل خاشقچی؛ به رئیس بگو ماموریت انجام شد

دریافت خبر : سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۵:۲
فایل صوتی قتل خاشقچی؛ به رئیس بگو ماموریت انجام شد
نیویورک تایمز به نقل از 3 منبع مطلع از فایل صوتی خاشقچی گزارش داد که در این فایل صوتی یکی از عوامل تیم ترور لحظاتی بعد از قتل به صورت تلفنی به فردی در ریاض می گوید که به رئیست بگو ماموریت انجام شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، روزنامه نیویورک تایمز به نقل از 3 منبع مطلع از فایل صوتی مربوط به قتل جمال خاشقچی در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول گزارش داد که مدت کودتاهی بعد از کشته شدن وی، یک عضو تیم ترور از طریق تلفن به مافوق خود در عربستان سعودی می گوید که به رئیست(که احتمالا محمد بن سلمان باشد) بگو، ماموریت انجام شد.
این گزارش افزود، این فایل صوتی که جینا هاسپل رئیس سازمان سیا نیز آن را شنیده است، از سوی مقامات اطلاعاتی به عنوان قویترین مدرک در زمینه دست داشتن محمد بن سلمان در قتل خاشقچی قلمداد می شود. 
نیویورک تایمز افزود: در حالیکه اسم محمد بن سلمان در این فایل آورده نمی شود اما مقامات اطلاعاتی آمریکا می گویند که «رئیست»در این فایل صوتی اشاره به محمد بن سلمان است.
این افراد آشنا به این فایل صوتی می گویند، کسی که پشت تلفن حرف می زند «ماهر عبدالعزیز مطرب» است که به زبان عربی صحبت می کند و یکی از اعضای تیم 15 نفره است که برای کشتن خاشقچی از ریاض به استانبول رفته بودند. 
مقامات اطلاعاتی ترکیه به مقامات اطلاعاتی آمریکایی گفته اند که در اینجا ماهر مطرب به نظر می رسد ...

[ مشاهده متن کامل فایل صوتی قتل خاشقچی؛ به رئیس بگو ماموریت انجام شد فارس نیوز ]