۷ نقش آفرینی برتر زن سینمای ایران در سال ۹۷

تیتربرتر چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۰

به گزارش تیتربرتر؛
متأسفانه برخلاف سال قبل که فیلم های زنانه زیادی به اکران درآمدند، سال نودوهفت، سینما بار دیگر به فضای جبری مردانه خود رجعت کرده و در بسیاری از فیلم ها اصلاً اثری از یک نقش تأثیرگذار که به وسیله یک زن ایفا شده است پیدا نمی کنید.
وبلاگ نماوا - ساناز رمضانی: متأسفانه برخلاف سال قبل که فیلم های زنانه زیادی به اکران درآمدند، سال نودوهفت، سینما بار دیگر به فضای جبری مردانه خود رجعت کرده و در بسیاری از فیلم ها اصلاً اثری از یک نقش تأثیرگذار که به وسیله یک زن ایفا شده است پیدا نمی کنید. «به وقت شام»، «تنگه ابوقریب» و حتی «لاتاری»، نمونه هایی از فیلم های سال گذشته هستند که باوجود اقبال عمومی که به دست آوردند، اما کاملاً در فضایی مردانه قصه شان را روایت می کردند. به همین دلیل سخت است که در چنین فضایی به دنبال بازی های برجسته زنان بود. بااین حال در این یادداشت چندی از بهترین بازی های بازیگران زن در سال نودوهفت را بررسی می کنیم.
سحر دولتشاهی- عرق سرد
اگر یادتان باشد در مطلب قبلی عنوان کردیم که قصد داریم بازیگران و کاراکتر هایی را بررسی کنیم که در جشنواره ها موردتوجه قرار نگرفته اند و آن گونه که شایسته بودند موردتقدیر قرار نگرفته اند. اما اجازه بدهید همین ابتدای کار، کمی بدقولی کنیم و با معرفی کاراکتر جذاب، چندبعدی و منفوری که توسط سحر دولتشاهی ایفا شد و برایش سیمرغ بلورین را به ارمغان آورد شروع کنیم. دولتشاهی، در نقش مهرانه نوری، سرپرست تیم فوتسال بانوان، با آن شمایل تیپیکال، آن قدر واقعی، حس نفرت را در بیننده برمی انگیزد و آن قدر خوب به مرز های حل شدن در نقشش نزدیک می شود که به جرئت می توان ادعا کرد ...

سرخط اخبار