مسئولیت مستقیم بهره مندی مردم ایران از منافع توافق هسته ای با اروپا است

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۴
مسئولیت مستقیم بهره مندی مردم ایران از منافع توافق هسته ای با اروپا است
معاون سیاسی وزارت امورخارجه در دیدار رئیس کمیسیون خارجی مجلس سنای ایتالیا با تاکید بر اینکه تهران کاملا به تعهدات خود در مورد برجام عمل کرده است، گفت: مسئولیت مستقیم بهره مندی مردم ایران از منافع توافق هسته ای با اروپا است.

خبرگزاری شبستان، گروه سیاسی به نقل از وزارت امور خارجه، «عباس عراقچی» روز پنجشنبه در دیدار با «ویتو روزاریو پتروچلی» اظهار کرد: در قبال عمل به این تعهد، انتظار داریم مردم ایران از منافع توافق هسته ای بهره مند شوند و مسئولیت مستقیم این موضوع با اروپا است که با خروج آمریکا از برجام و زیر پا گذاشتن توافق بین المللی و نقض قطعنامه شورای امنیت به تعهدات خود در جهت حفظ برجام عمل کند. 
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران با عمل کامل به تعهدات خود در برجام، مسئولیت پذیری اش را به اثبات رسانده و لازم است اروپا نیز در مقابل اجازه ندهد که آمریکا از مسائل مالی و پولی به عنوان یک سلاح در جهت تحمیل یک جانبه گرایی خود بر جامعه بین المللی سوء استفاده کند. 
رئیس کمیسیون خارجی سنای ایتالیا نیز در این دیدار با تاکید بر سیاست رم در جهت حمایت از برجام، اراده مجلس سنا برای حفظ این توافق را یک دستاورد مهم در راستای ثبات جهانی خواند. 
پتروچلی حفظ روابط بسیار خوب تجاری میان ایتالیا و ایران که در راستای منافع دو کشور در سال های اخیر شکل گرفته است را یک اولویت اساسی از سوی سنای این کشور دانست و تاکید کرد که ...

[ مشاهده متن کامل مسئولیت مستقیم بهره مندی مردم ایران از منافع توافق هسته ای با اروپا است شبستان ]