وزیر راه:افزایش مبلغ وام مسکن تورم زاست

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۱
وزیر راه:افزایش مبلغ وام مسکن تورم زاست
وزیر راه و شهرسازی طی روزهای اخیر در خصوص احتمال افزایش میزان تسهیلات بانکی برای کمک به افزایش توان خرید در حوزه مسکن گفت: بحث تسهیلات خرید مسکن یکی از موارد آثار تورمی به خصوص در قشری است که جامعه هدف هستند.

به گزارش صبحانه ، محمد اسلامی، ۲۰ دی ماه ۱۳۹۷ در بازدید از شهر جدید پرند در جمع خبرنگاران بیان کرده بود: به نظر من افزایش سقف وام مسکن کمکی به ارتقا توان خرید متقاضیان نمی کند و به همین دلیل ما مدل جدیدی را طراحی کرده ایم. به گفته او، موضوعاتی همچون افزایش رقم تسهیلات مسکن در شورای پول و اعتبار مطرح می شود، ولی آنچه مهم است این که باید قدرت خرید مردم را افزایش دهیم.
با این حال ۳۰ دی ماه، محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفته بود که قیمت مسکن در کلان شهرها به ویژه تهران افزایش چشمگیری داشته و این مسئله خانواده ها را از خرید مسکن منصرف کرده است؛ لذا تسهیلات مسکن با توجه به قیمت کنونی املاک، حداقل باید ۵۰ درصد افزایش یابد. در شرایط کنونی یک زوج برای خرید مسکن می توانند حدود ۱۶۰ میلیون تومان وام دریافت کنند که این میزان تسهیلات باید به حدود ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یابد.
در مقابل، بعضی کارشناسان، مسؤولان بانکی و دولتی معتقدند که "بالا بردن سقف تسهیلات شاید در کوتاه مدت به عنوان داروی موقت عمل کند، اما در بلندمدت منجر به تورم در حوزه مسکن می شود". بعضی دیگر نی ...

[ مشاهده متن کامل وزیر راه:افزایش مبلغ وام مسکن تورم زاست صبحانه آنلاین ]