کالدرون، رسن را ندیده می خواهد اما سروش را رد می کند

مشرق نیوز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۱
پیشکسوت فوتبال ایران که بعضا صحبت هایی جنجالی را مطرح می کرد و مدتهاست خیلی مصاحبه نمی کند، پس از مدتی سکوت خودش را شکست و پیرامون حواشی و اتفاقات فوتبال ایران صحبت کرد.

به گزارش مشرق ، با محمد مایلی کهن که تماس می گیریم، همیشه پیشنهاد مصاحبه را رد می کند، اما وقتی از او می خواهیم به عنوان یک پیشکسوت سرد و گرم چشیده صحبت کند و مشکلات فوتبال را بگوید، کم کم به حرف می آید و انتقادهایی درست و درمان انجام می دهد. او به نکته هایی اشاره می کند که فوتبال ایران را تحت تأثیر قرار داده. اتفاق هایی که رخ می دهد و کمتر کسی است که لب به انتقاد بگشاید و درباره شان صریح و روشن حرف بزند. محمد مایلی کهن در ابتدا اعتقاد داشت که درباره تمام مشکلات صحبت می کند الا فوتبال، اما کمی که از گپ مان با او گذشت به مشکلات ورزشگاه ها اشاره کرد و البته بازیکنان بی کیفیت خارجی که وارد لیگ می شوند و جا را برای عرض اندام استعدادهای ایرانی تنگ می کنند. این صحبت ها بعد از مدتی سکوت، شاید به دل علاقه مندان به فوتبال بنشیند.
* هر بار که با شما تماس می گیریم تا درباره شرایط فوتبال ایران صحبت کنیم، می گویید حرف نمی زنم. شما صحبت نکنید چه کسی صحبت کند؟
با من در رابطه با فوتبال حرف نزنید. اگر می خواهید راجع به گچ، سیمان و آجر صحبت کنم. البته تخصص من فوتبال نیست، الآن می توانم در رابطه با پوشک هم حرف بزنم.
* اما شما سال ها در پرسپولیس بازی کرده اید، در این تیم مشغول مربیگری بوده و در تیم ملی ایران نیز نسلی طلایی را تشکیل داده اید. شما با این رزومه باید هم درباره شرایط این روزهای فوتبال ایران حرف بزنید.
همه چیز امن و امان است. چه انتقادی بکنم؟ وقتی نمی توانیم ۴ تا سکو بسازیم و همه هم این را می بینند، من چه حرفی بزنم؟
* منظورتان کدام ورزشگاه است؟
اکثر ورزشگاه ها و بخصوص انزلی. ۳ سال قبل وقتی در ملوان حضور داشتم، ...

سرخط اخبار