حداکثر زمان در هر کشور برای خرید ماشین با حداقل حقوق+جدول

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۸
حداکثر زمان در هر کشور برای خرید ماشین با حداقل حقوق+جدول
این روزها قیمت پراید، پرفروش ترین خودروی ایرانی در بازار، چیزی حدود ۴۰ میلیون تومان است؛ عددی که در سال جاری رشد قابل توجهی داشته و این رشد، انتقاد بسیاری از مردم را نیز به دنبال داشته است. اگرچه مدیران شرکت های خودروسازی در ایران، همواره از پایین بودن قیمت خودرو گله دارند و خواستار افزایش آن هستند اما تردیدی نیست که قیمت خودرو برای بسیاری از مردم، بیش از توانایی شان است.

آفتاب نیوز :
حداقل حقوق و مزایا در سال ۹۷ برای فردی مجرد بنا بر تصویب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برابر با یک میلیون و ۲۶۱ هزار و ۲۶۹ تومان است که نسبت به سال ۹۶، افزایشی ۳۰ درصدی داشته است. حال اگر فرض کنیم که فرد مجردی با پایه حقوق وزارت کار استخدام شده و قصد خرید خودرو با استفاده از حقوق ماهانه اش را دارد و در این مدت از حقوقش، هیچ مقداری را صرف امور جاری مانند خوراک و مسکن نکند، حدود ۳۲ ماه طول می کشد تا بتواند پول خرید یک پراید را جمع آوری کند! این مورد را هم در نظر بگیرید که خط فقر برای یک خانواده چهار نفره ساکن تهران در تابستان ۹۷، دو میلیون و ۷۲۸ هزار تومان بوده است. به بیان دیگر، به احتمال قریب به یقین، در شهری مانند تهران، آن پایه حقوق وزارت کار به تنهایی کفاف یک زندگی عادی را هم نمی دهد؛ چه برسد به آنکه آن را دست نخورده به مدت سه سال جمع کنیم تا بتوانیم با آن پراید بخریم!
البته همین نکته که پرفروش ترین خودروی ایرانی - برخلاف بسیاری از کشورها - هم زمان ارزان ترین خودرو در این کشور نیز هست، گواهی است بر این نکته که قیمت خودرو در ایران، بیش از توان مالی قشر عظیمی ...

[ مشاهده متن کامل حداکثر زمان در هر کشور برای خرید ماشین با حداقل حقوق+جدول آفتاب نیوز ]