حشره ای که روی سر دانش آموزان جا خوش می کند/ راه های مبارزه با شپش سر

دریافت خبر : دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۷:۳۴
حشره ای که روی سر دانش  آموزان جا خوش می کند/ راه های مبارزه با شپش سر
سال تحصیلی جدید که آغاز می شود و به خصوص وقتی فصل سرما نزدیک می شود، سر و کله «شپش های سر» نیز پیدا می شود؛ البته اگر بهداشت فردی رعایت شود، این مهمان ناخوانده خیلی دوام نمی آورد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، سال تحصیلی جدید که آغاز می شود و به خصوص وقتی فصل سرما نزدیک می شود، سر و کله «شپش های سر» نیز پیدا می شود البته اگر بهداشت فردی رعایت شود، این مهمان ناخوانده خیلی دوام نمی آورد.
با توجه به اینکه شپش سر به راحتی منتقل می شود، وقتی یکی از اعضای خانه، مبتلا به آن شود، نگرانی گرفتار شدن مابقی اعضای خانه، فضای خانواده را تحت تأثیر قرار می دهد؛ برای یک دانش آموز، اوضاع به مراتب بدتر می شود چرا که اگر یک دانش آموز گرفتار شپش سر شود، امکان مبتلا شدن سایر دانش آموزان البته در صورت عدم رعایت بهداشت فردی و نکات ایمنی، خیلی زیاد است.
مشاهده می شود که وقتی یک کودک به شپش سر مبتلاست، حتی وقتی به خانه اقوام هم می رود موجب مبتلا شدن آنها نیز می شود؛ چرا که استفاده از یک بالش و روی هم قرار گرفتن لباس ها روی رخت آویز می تواند به انتقال شپش سر کمک کند.
چند سالی است که آموزش و پرورش دستورالعملی مبارزه با شپش سر را به مدارس صادر می کند و برنامه ویژه ای برای پیشگیری و درمان آن دارد.
اما فراموش نشود که شپش سر صرفا متعلق به دانش آموزان قشر ضعیف نیست و در ه ...

[ مشاهده متن کامل حشره ای که روی سر دانش آموزان جا خوش می کند/ راه های مبارزه با شپش سر فارس نیوز ]