ورود ربات ها به سازمان آتش نشانی تهران

جهان نیوز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از ورود ربات های آتش نشان به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش جهان نیوز به نقل از ایسنا، مهدی داوری ، در باره ورود تجهیزات جدید و مدرن به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اظهار کرد: به دنبال ورود ربات ها به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران هستیم و می توان گفت که تا پایان سال به ربات ها مجهز می شویم.
وی با بیان اینکه در دنیا ربات ها همچنان به مرحله اطفای دقیق ساختمان ها نرسیده اند، گفت: ربات ها در بخش ارزیابی در دیگر نقاط دنیا نیز مورد استفاده قرار می گیرند، چرا که می توانند در بخش ارزیابی و شناسایی موثر واقع شوند.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران زمان ورود ربات ها به این سازمان را تا پایان سال جاری اعلام کرد و افزود: تا پایان سال جاری شاهد ورود ربات ها به این سازمان خواهیم بود.
داوری درباره تعداد این ربات ها نیز گفت: درباره ربات ها نیز در تلاشیم تا حداقل یک دستگاه را تا پایان سال به سازمان آتش نشانی اضافه کنیم. در صورت موفقیت آمیز بودن ماموریت ها و اگر متوجه شویم که این فناوری، کارایی مناسبی دارد، در سال های آینده حتما تعداد دیگری اضافه خواهیم کرد.

سرخط اخبار