برگزیدگان جشنواره ها شانس بیشتری برای برپایی نمایشگاه دارند

دریافت خبر : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۳:۳۷
برگزیدگان جشنواره ها شانس بیشتری برای برپایی نمایشگاه دارند
نفر اول ششمین جشنواره هنرهای تجسمی «هنرجوان» در رشته نقاشی خط معتقد است: برگزاری جشنواره هایی در سطح بالا به هنرمندان جوان برگزیده کمک می کند راحت تر بتوانند وارد فضای برپایی نمایشگاه در گالری ها شوند.

به گزارش خبرنگار تجسمی خبرگزاری فارس، بیش از ۵۳۰ گالری در کشورمان مجوز فعالیت دارند که از این تعداد، حدود ۲۶۰ گالری در تهران و ۲۷۰ گالری در شهرستان ها هستند ( + ). هرچند درباره گالری های فعال که در معرفی هنرمندان و گردش آزاد اقتصاد هنر نقش دارند، آمار دقیقی وجود ندارد، اما با این حال تمایز بارزی میان گالری های پایتخت با گالری های استانی وجود دارد و در این باره هنرمندان به یک میزان از عدالت برخوردار نیستند. حتی در گالری های تهران هم هر هنرمندی نمی تواند نمایشگاه برگزار کند و عنصر تعیین کننده، گالری دارها هستند. برای واکاوی این مسأله و ارائه راه حل های احتمالی، در سلسله گفت وگوهایی با افراد صاحب نظر و دخیل در این ماجرا گفت وگو می کنیم.
عباس سیف آبادی هنرمند حوزه تجسمی که در ششمین جشنواره هنرهای تجسمی «هنر جوان» رتبه اول را کسب کرده است، درباره نقش جشنواره ها در حمایت از هنرمندان جوان و ایجاد عدالت هنری به خبرنگار فارس گفت: برگزاری جشنواره ها به شرطی تاثیرگذار است که مثل برخی جشنواره های کشورهای عربی، حمایتی از آثار هنرمندان برگزیده صورت بگیرد. بدین ترتیب که شرایطی برای نگهداری ...

[ مشاهده متن کامل برگزیدگان جشنواره ها شانس بیشتری برای برپایی نمایشگاه دارند فارس نیوز ]