ضرورت ارائه تسهیلات از صندوق توسعه برای توسعه نیروگاه های خورشیدی و بادی

دریافت خبر : شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۹:۵۰
رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس معتقد است اگر دولت تسهیلات لازم را از صندوق توسعه ملی و تسهیلات ارزی را به این مهم اختصاص دهد، انرژی های تجدیدپذیر به سرعت رونق خواهند گرفت و در ادامه در مصرف برق صرفه جویی و اشتغال زایی خواهد شد.

حمیدرضا فولادگر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص اینکه انرژی های تجدیدپذیر و پنل های خورشیدی چقدر می توانند در ایجاد مشاغل خرد تاثیرگذار باشند، گفت: ایجاد اشتغال از طریق انرژی های تجدیدپذیر در قانون برنامه پنجم و ششم توسعه کشور آمده، همچنین کاهش وابستگی به انرژی فسیلی در سیاست های اقتصاد مقاومتی ذکر شده و به تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام رسیده است.
انرژی های تجدیدپذیر علاوه بر ایجاد اشتغال، محیط زیست را آلوده نمی کند
نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه انرژی های تجدیدپذیر علاوه بر ایجاد اشتغال، برای محیط زیست آلودگی به همراه ندارند، افزود: خوشبختانه یک معاونت برای گسترش انرژی های تجدیدپذیر در وزارت نیرو تشکیل شده و سازمان انرژی های تجدیدپذیر(سانا) نیز فعالیت های خوبی در این زمینه دارد.
فولادگر ادامه داد: "کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های اصل ۴۴قانون اساسی" نیز جلسات متعددی دراین خصوص با وزیر نیرو گذاشته و افراد فعال در این حوزه را همچون اتحادیه ها، تولیدکننده ها، نیروگاه های مقیاس کوچک، نیروگاه های بزرگ و سی.اچ. پی ها دعوت کرد ت ...

[ مشاهده متن کامل ضرورت ارائه تسهیلات از صندوق توسعه برای توسعه نیروگاه های خورشیدی و بادی خبرگزاری مجلس ]

آخرین اخبار عمومی
آخرین اخبار خبرگزاری مجلس