شکارچی متخلف پرندگان در بیله سوار دستگیر شد

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۱
اردبیل- ایرنا- رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان بیله سوار گفت: یک شکارچی متخلف که در این شهرستان اقدام به شکار و زنده گیری پرندگان حفاظت شده می کرد، دستگیر شد.

به گزارش ایرنا ، بهنام برزگر روز پنجشنبه افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست بیله سوار و پارس آباد هنگام گشت ، کنترل و جلوگیری از شکار و صید غیرمجاز این شکارچی متخلف صید غیرمجاز پرندگان حمایت شده را دستگیر کردند.
وی اظهار کرد: این فرد متخلف که اقدام به شکار و زنده گیری سه بهله پرنده حمایت شده دلیجه، سه قطعه پرنده سهره طلایی و یک قطعه کبوتر وحشی با استفاده از روش تله گذاری کرده بود با تشکیل پرونده برای طی مراحل قانونی تحویل مقام های قضایی شد.
وی بیان کرد: گونه کشف شده پرنده دلیجه که به قصد فروش توسط متخلف زنده گیری شده بود جزو پرندگان حمایت شده سازمان حفاظت محیط زیست می باشد و به دلیل حساس بودن این گونه از نظر جمعیتی مبلغ ضرر و زیان هر بهله از این گونه 200 میلیون ریال است.
شهرستان بیله سوار به دلیل موقعیت جغرافیایی و شرایط اقلیمی مناسب و همچنین وجود اراضی وسیع کشاورزی و مرتعی و منابع آبی منشعب از رود ارس و رودخانه مرزی بالهارود زیستگاه انواع پرندگان وحشی عادی و حمایت شده می باشد.
شهرستان مرزی بیله سوار مغان در 165 کیلومتری شمال اردبیل و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
6130/6016

[ مشاهده متن کامل شکارچی متخلف پرندگان در بیله سوار دستگیر شد ایرنا ]