ایرانی ها خود را وارثان امپراتوری پارس می دانند؛ ناوگان دریایی این کشور به دنبال احیای این امپراتوری است / مقابله با تهران 3 راه دارد

انتخاب شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲:۳۸
سناتور مک کین در کمپین انتخاباتی سال ۲۰۰۷ خود مدام این جمله را تکرار می کرد: «بمب، بمب، بمب، .. . ایران را بمباران کنید». این احساس در دولت ترامپ بازهم حاکم شده است و دلیل آن نیز قابل درک است. ایرانی ها به گسترش نفوذ خود در خاورمیانه ادامه می دهند: استفاده از جنگجویان نیابتی برای تهدید متحدان آمریکا، حمایت از بشار اسد در سوریه، حمایت از حوثی ها و تعمیق نفوذ در لبنان.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بلومبرگ در گزارشی تحت عنوان «ایران با ناوگان دریایی خود به دنبال احیای امپراتوری خود است» نوشت: سناتور مک کین در کمپین انتخاباتی سال ۲۰۰۷ خود مدام این جمله را تکرار می کرد: «بمب، بمب، بمب، .. . ایران را بمباران کنید». این احساس در دولت ترامپ بازهم حاکم شده است و دلیل آن نیز قابل درک است. ایرانی ها به گسترش نفوذ خود در خاورمیانه ادامه می دهند: استفاده از جنگجویان نیابتی برای تهدید متحدان آمریکا، حمایت از بشار اسد در سوریه، حمایت از حوثی ها و تعمیق نفوذ در لبنان.
به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»؛ در ادامه این مطلب آمده است: اما اکنون با تحول جدیدی در ایران مواجهیم که انعکاسی از اهداف ایران در کنار تعمیق روابطش با روسیه است: نیروی دریایی ایران اعلام کرد قصد دارد یک ناوگروه دریایی را برای ماموریتی پنج ماهه راهی غرب اقیانوس اطلس کند. در حالی که هنوز معلوم نیست چه تعداد کشتی در این ناوگروه حضور خواهند داشت، تهران اعلام کرده که از ناوشکن تازه ساخت سهند نیز در این ناوگان استفاده خواهد شد. انتظار می رود برخی از این ناوها در ونزوئلا لنگر بیندازند؛ تنها کشوری در نیمکره غربی که احتمالا از آنها استقبال خواهد کرد.
البته حضور تعداد کمی از ناوهای ایرانی در نزدیکی آبهای آمریکا، موجب نمی شود که آمریکا ناوگان خود را راهی این مناطق کند.
اما دو جنبه از اعزام ناوگان ایران موجب نگرانی است. نخست اینکه بدون تردید این اقدام در هماهنگی با نیروی دریایی روسیه انجام می پذیرد که در حال افزایش حضور خود در آب های نزدیک قاره آمریکاست. دوم این نشان دهنده نگاه ایرانیان به خودشان به عنوان یک قدرت جهانی است. یکی ...

سرخط اخبار