نشست حزب اتحادیه میهنی و دموکرات کردستان برای تشکیل دولت منطقه ای

دریافت خبر : سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۷
نشست حزب اتحادیه میهنی و دموکرات کردستان برای تشکیل دولت منطقه ای
حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق از نشست با حزب دموکرات در روزهای آینده برای تشکیل دولت منطقه ای و مسائل جاری در کردستان عراق خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «احمد بیره» سخنگوی حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق با بیان اینکه همکاری میان احزاب به نفع منطقه کردستان است، از نشست مشترک با حزب دموکرات عراق خبر داد.
نتایج نهایی انتخابات پارلمانی منطقه کردستان عراق در 29 مهر ماه گذشته اعلام شد و حزب دموکرات کردستان با 45 کرسی در صدر و حزب اتحاد میهنی با 21 کرسی پس از آن قرار گرفت اما هنوز دولتی تشکیل نشده است.
«احمد بیره» به شبکه رووداو گفت که علی رغم وجود برخی اختلافات، اما می توان با گفت و گو به نقاط مشترک رسید.
وی همچنین تأکید کرد که حزب اتحاد میهنی هیچ پیش شرطی در خصوص مشارکت در تشکیل دولت ندارد و در مقابل نیز هیچ پیش شرطی را نخواهد پذیرفت.
تأکید حزب اتحاد میهنی برای مشارکت در تشکیل دولت در حالی است که این حزب، پس از برگزاری انتخابات، اعلام کرده بود که در سطح وسیع تقلب صورت گرفته و حزب دموکرات متهم ردیف اول این اقدام است.
پنجمین پارلمان منطقه کردستان عراق امروز اولین جلسه خود را برگزار کرد و نمایندگان سوگند یاد کردند. در این جلسه گروههای سیاسی نتوانستند در خصوص انتخاب هیأت رئیسه به توافق برسند.

[ مشاهده متن کامل نشست حزب اتحادیه میهنی و دموکرات کردستان برای تشکیل دولت منطقه ای فارس نیوز ]