پلاسکویی ها باید از مالیات معاف شوند/ به اتاق تهران مراجعه کنید

نسیم آنلاین جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۷
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک اعلام کرد براساس قانون و مصوبه هیات وزیران، کسبه آسیب دیده پلاسکو باید از مالیات معاف می شدند و اگر تعدادی مشمول این قانون نشده اند به اتاق اصناف تهران مراجعه کنند تا به مشکلات شان رسیدگی کنیم.

به گزارش ایسنا ۳۰ ام دی ماه ۱۳۹۵ آتش سوزی در ساختمان پلاسکو اتفاق افتاد و پس از چند ساعت این ساختمان ۱۵ طبقه تجاری قدیمی فرو ریخت اما همچنان کسبه این ساختمان منتظر تحقق وعده هایی هستند که مسولان از همان زمان تاکنون برای ساخت پلاسکو و جبران خسارت وارد شده به آن ها، داده بودند.
پیش از این نیز مجتبی درودیان- رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان - گفته بود: اگرچه عملیات گودبرداری ساختمان پلاسکو با توجه به استحکام بسیار بالای پایه های بتنی و پی این ساختمان بسیار زمان بر بوده است اما اجرای عملیات ساخت این ساختمان با تاخیر انجام می شود و هنوز گوبرداری آن هم تکمیل نشده است در حالیکه پیمانکار می توانست با تعدادی کارگر و تجهیزات بیشتر این زمان را کوتاه تر کند.
در این رابطه ابوالقاسم شیرازی - رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک - به ایسنا گفت: عملیات اجرای ساخت پلاسکو در حال انجام است و بنیاد مستضعفان به این پروژه ورود پیدا کرده است اما اگر تاخیری در این زمینه بوجود آمده است اعضای شورای پلاسکو و بنیاد مستضعفان می توانند دقیق تر درباره علت آن صبحت کنند اما مهمتر این است که کار ساخت پلاسکو آغاز شده است.
وی در پاسخ به این سوال که چرا همچنان برخی از کسبه دیده آسیب دیده پلاسکو با مشکل مواجه هستند و به عنوان مثال تعدادی از آنها به دلیل معاف نشدن از مالیات ممنوع الخروج هستند افزود: اینگونه نیست و اگر کاسبی از پلاسکو ممنوع الخروج شود دیگر کسبه نیز چنین دغدغه ای دارند.
شیرازی ادامه داد: البته اتاق اصناف ایران و وزارت اقتصاد و امور دارایی مسئله معافیتهای مالیاتی آنها را پیگیری کرده و می کنند و اگر کسبه ای از ساختمان پلاسکو مشمول ...

سرخط اخبار