کنایه بازیگر «کشتن مرغ مقلد» به سیاست های ترامپ

خبرگزاری مهر چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۳

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، جف دنیلز با حضور در برنامه ای تلویزیونی در گفتگو با نیکول والاس از انتخاب مجدد ترامپ به عنوان پایان دموکراسی یاد کرد و گفت اگر مردم ترامپ را دوباره انتخاب کنند به سختی می توان دوباره به دموکراسی بازگشت.
این بازیگر که در نقش آتیکوس فنچ شخصیت مشهور «کشتن مرغ مقلد» در تئاتر برادوی روی صحنه رفته است، در این مصاحبه تلویزیونی سیاست های دونالد ترامپ را زیر نقد گرفت و به آنها اعتراض کرد.
نمایش «کشتن مرغ مقلد» که با اقتباس از رمان هارپر لی شکل گرفته و این روزها روی صحنه است به تبعیض نژادی در آلابامای در دهه ۱۹۳۰ می پردازد. فیلمی از این رمان در سال ۱۹۶۲ موفق به کسب جایزه اسکار شد.
این نمایش که بر مبنای نمایشنامه ای از ایرون سورکین روی صحنه رفته است، از ۱۳ دسامبر در حال اجرا است و با اجرای ۱۸ هفته ای بیش از ۷۰ میلیون دلار بلیت فروخته و پرفروش ترین نمایش آمریکایی در تاریخ شده است.
این نمایش بر عدالت در برابر تبعیض نژادی تکیه دارد و دنیلز معتقد است که بخش مهمی از مردم آمریکا در دوره ترامپ باید تصمیم بگیرند که در کدام سمت تاریخ ایستاده اند.
دنیلز که خود در میشیگان زندگی می کند گفت بخشی از جمعیت این شهر در زمان رأی گیری بی تفاوت عمل می کنند و برای وی واقعاً جای سوال دارد که رأی دهندگان فعال و باانگیزه این شهر کجا هستند.
این بازیگر نمایش «کشتن مرغ مقلد» و تبعیض نژادی را با شرایط امروز آمریکا و به ویژه دیدگاه هایی که حزب جمهوری خواه به تبلیغ آنها می پردازد مقایسه کرد و گفت اصلاً این داستان درباره حزب جمهوریخواه یا جناح های مرتبط با آن است.
وی افزود: این آخرین ...

سرخط اخبار