بافت قدیمی قلب شهر احیاء می شود

دریافت خبر : سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۵
بافت قدیمی قلب شهر احیاء می شود
مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان گفت: احیاء بافت قدیمی منطقه سه شهرداری اصفهان که در قلب شهر واقع شده، یکی از اولویت های این منطقه در سال جاری است.

حسین کارگر در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهارکرد: بیشترین بافت تاریخی شهر اصفهان در منطقه سه شهرداری واقع شده از این رو یکی از برنامه های مهم این منطقه احیاء بافت قدیمی شامل خانه ها، حمام ها و بازارها است.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای مرمت و بازسازی بازارچه سینه پایینی عبدالرزاق، بازارچه نیماور، حمام خسروآغا، حمام شاهزاده و سقف بازار حسن آباد، افزود: سال ها قبل سقف بازارچه ها فروریخته بود که مرمت آن را از سال گذشته آغاز کردیم.
مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان ادامه داد: بازارچه سینه پایینی عبدالرزاق با هزینه ای بالغ بر ۹۰۰ میلیون تومان و بازارچه نیماور با صرف ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار مرمت شده است.
کارگر با بیان اینکه مرمت حمام های تاریخی که در توسعه گردشگری اصفهان تاثیر زیادی دارد، در دستور کار قرار گرفته است، گفت: در این راستا احیاء و مرمت حمام تاریخی خسروآغا در خیابان حکیم انجام شد.
وی تصریح کرد: در خصوص حمام شاهزاده ها استحکام بخشی، سبک سازی بام، تزیینات و کاشی کاری هایی انجام شده و اقدامات مرمتی این حمام تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی با بیان اینکه در بازارچ ...

[ مشاهده متن کامل بافت قدیمی قلب شهر احیاء می شود ایمنا ]

آخرین اخبار عمومی