موضع و نقش ایران علیه تروریسم شرافتمندانه و بزرگ بود

دریافت خبر : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۷
ایرنا - بغداد - شیخ 'عامر البیاتی' سخنگوی دار الافتاء و از علمای اهل سنت و جماعت عراق گفت: موضع ایران در جنگ با تروریسم، موضعی شرافتمندانه و غیرتمندانه بود و این موجب قدردانی همیشگی ماست.

به گزارش ایرنا، شیخ عامر بیاتی روز دوشنبه در گفتگوی اختصاصی با ایرنا گفت: آنچه جمهوری اسلامی ایران و رهبری معظم آن امام خامنه ای در حمایت از دولت و ملت عراق در جریان جنگ با تروریسم و آزادسازی شهرهای این کشور از دست داعش انجام دادند، کاری بس بزرگ بود و جای تشکر و قدردانی دارد.
وی با استناد به آیات قرآنی و روایات پیامبر اسلام (ص) مبنی بر اینکه مومنان برادر یک دیگر هستند و بایستی در کارهای خوب و نیک به هم دیگر کمک کنند گفت جمهوری اسلامی ایران با کمک های خود به دولت، مردم، ارتش و نیروهای امنیتی عراق کاری سترگ انجام داد.
وی افزود : کمک های ایران به عراق در جنگ با تروریسم فقط شامل سلاح و نیروی انسانی نبود بلکه در این راه شهدایی نیز تقدیم کرد.
وی اضافه کرد : 'ما در دارالافتای اهل سنت عراق ، مواضع و نقش بزرگ جمهوری اسلامی ایران و رهبر آن در حمایت از عراق چه دربرنامه ریزی یا فرماندهی عملیات علیه تروریستها با کمال احترام و تقدیر می نگریم ' .
این مفتی اهل سنت عراق تاکید کرد : هرکس مال و جان خود را برای آزاد کردن استان های اهل سنت از لوث داعش بذل کرده است بر سر ما منت نهاد و از خدای منان می ...

[ مشاهده متن کامل موضع و نقش ایران علیه تروریسم شرافتمندانه و بزرگ بود ایرنا ]