خروج از شورای حقوق بشر بازتاب سیاست های یک بعدی واشنگتن است

دریافت خبر : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۳:۴۹
نیویورک- ایرنا- دیده بان حقوق بشر، خروج آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را بازتاب غم انگیز سیاست های یک بعدی واشنگتن در دفاع از سوء استفاده های رژیم صهیونیستی نامید و آن را تعجب آور ندانست.

به گزارش خبرنگار ایرنا، کنس راس مدیر اجرایی دیده بان حقوق بشر عصر سه شنبه با انتشار بیانیه ای در واکنش به تصمیم دولت ترامپ برای خروج از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد که در حمایت از رژیم صهیونیستی انجام شد، این مطلب را مطرح کرد. وی افزود: این تصمیم، دولت امریکا را از برنامه های کلیدی جهان برای محافظت از حقوق بشر کنار خواهد گذاشت.
مدیر اجرایی دیده بان حقوق بشر اضافه کرد: آمریکا از زمان ریاست جمهوری ترامپ تهدید کرده است که از شورای حقوق بشر خارج خواهد شد، بنابراین، این تصمیم تعجب آور نیست. ترامپ تصمیم گرفته است که «آمریکا اول» باشد و این به معنای نادیده گرفتن رنج شهروندان غیرنظامی در سوریه و اقلیت های قومی میانمار در سازمان ملل است.
در این بیانیه آمده است: شورای حقوق بشر در سال 2006 توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد به عنوان سر در بدنه حقوق بشر تاسیس شد. در حالی که این شورا کمبودهای خود را دارد - از جمله مشارکت نقض کنندگان حقوق پایدار همچون چین، عربستان سعودی و ونزوئلا - اما نقشی حیاتی در رسیدگی به نقض حقوق بشر در سراسر جهان دارد.
بیانیه دیده بان حقوق بشر ادامه می دهد: این شورا ...

[ مشاهده متن کامل خروج از شورای حقوق بشر بازتاب سیاست های یک بعدی واشنگتن است ایرنا ]