منظور رهبر انقلاب از «موشک های نقطه زن» کدام موشک ها بود؟

فارس نیوز شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱:۵۵
رهبر انقلاب در مشهدمقدس به توان موشکی ایران با قابلیت «نقطه زنی»اشاره کردند. منظور ایشان کدام موشک ها بود؟

به گزارش خبرگزاری فارس، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز اول فروردین در جریان سخنرانی نوروزی در حرم مطهری رضوی(ع)، طی سخنانی به موضوعات مختلفی پرداختند و در بخشی از سخنان شان به توان موشکی کشور اشاره کردند.
رهبر انقلاب، توان موشکی کشور را عامل بازدارندگی کشور دانسته و فرمودند: آنهایی که در منطقه هستند یا در منطقه نیرو دارند- میدانند که جمهوری اسلامی با موشک های نقطه زن و فعّال و دقیق خود در این منطقه با هر دشمنی می تواند مقابله کند و مواجهه کند و او را بکوبد؛ این را فهمیدند. این بازدارندگی است؛ این معنایش این است که دشمنانی که گاهی هوس تهاجم نظامی به سرشان میزند، ملاحظه کنند؛ بفهمند که نه، این جوری نیست، جمهوری اسلامی، مشت محکم و دست قوی ای دارد درمقابل.
جمهوری اسلامی ایران با در اختیار داشتن طیف متنوعی از موشک های بالستیک و کروز، دارنده ذخایر بزرگی از موشک بوده و در سطح منطقه و جهان، جزو قدرت های برتر موشکی شناخته می شود.
در سالیان اخیر، طرح های موشکی جمهوری اسلامی ایران شتاب بهتری گرفته و محصولات موشکی پیشرفته تری به مرحله تولید و تولید انبوه رسیده اند، که از آن جمله می توان به موشک های خرمشهر، دزفول، ذوالفقار و . . . اشاره کرد.
اما در این میان، طیف متنوعی از موشک های ایرانی که در اختیار نیروی هوافضای سپاه هستند، "نقطه زن" عمل کرده و سپاه نقطه زنی های این موشک ها را در عملیات های موشکی برون مرزی خودش، به رخ کشیده است.
همه ی موشک های نقطه زن ایرانی از سرجنگی جداشونده با قابلیت هدایت پایانی مسیر بهره مند هستند. این فناوری، اولین بار در موشک فاتح 110 - A که محصول تیم شهید حسن طهرانی مقدم بود، به نتیجه ...