فراخوان ساخت ماهواره های سنجش از دور راداری و اپتیکی اعلام شد

مشرق نیوز شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱:۳۸
معاون سازمان فضایی ایران گفت: ۲فراخوان با هدف حضور بخش خصوصی در حوزه توسعه فناوری فضایی به منظور طراحی، ساخت، آزمون و تحویل در مدار ماهواره سنجش از دور راداری و اپتیکی اعلام کردیم.

به گزارش مشرق، حجت تارزاده در پستی در صفحه ایسنستاگرام سازمان فضایی ایران گفت: با توجه به سیاست های سازمان فضایی ایران مبنی بر ورود بخش خصوصی و کاهش تصدی گری دولت در حوزه توسعه زیرساخت های فضایی کشور، ۹ مناقصه و فراخوان انتخاب مشاور را برگزار کرده ایم که از این تعداد ۷ فراخوان در حوزه تخصصی توسعه زیرساخت های فضایی است.
وی افزود: از مهمترین فراخوان های سازمان فضایی در سال ۹۷ می توان به فراخوان طراحی، تجهیز و راه اندازی ایستگاه زمینی سیار (TT&C) و فراخوان مناقصه حق امتیاز و تأمین ایستگاه اخذ تصاویر ماهواره ای اشاره کرد.
معاون توسعه مدیریت و امور پشتیبانی سازمان فضایی ایران افزود: شرکت های متقاضی تا تاریخ ۲۲ اسفند ماه سال ۹۷ با مراجعه به سامانه ستاد (خرید خدمات الکترونیکی دولت) فرصت داشتند در فراخوان مناقصه حق امتیاز و تأمین ایستگاه اخذ تصاویر ماهواره ای شرکت کنند که خوشبختانه استقبال خوبی از فراخوان اخیر به عمل آمد و ۲۴ شرکت اسناد را از طریق سامانه ستاد دریافت کرده اند و تا ۲۰ فروردین ۹۸ فرصت دارند مستندات خود را برای پذیرش در فراخوان مناقصه با مراجعه مجدد به سامانه ستاد تکمیل و ارسال کنند.
وی افزود: از تاریخ ۲۰ فروردین ۹۸ به مدت یک ماه ارزیابی شرکت های متقاضی مورد بررسی قرار می گیرد و نتایج نهایی ارزیابی در اواخر اردیبهشت ماه ۹۸ اعلام می شود.
تارزاده اظهار داشت: ۷ شرکت نیز متقاضی ورود به فراخوان طراحی، تجهیز و راه اندازی ایستگاه زمینی سیار هستند که فرایند ارزیابی آنها به پایان رسیده است و نتیجه نهایی به زودی اعلام می شود.
وی گفت: یکی دیگر از پروژه هایی که در دست بررسی قرار داده ایم، فراخوان خرید خدمات مشاوره برای ...