شکارچی متخلف در اسفراین به پنج سال حبس محکوم شد

دریافت خبر : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۷
بجنورد-رئیس اداره حفاظت محیط زیست اسفراین گف: مهرماه سال ۱۳۹۶ مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان اسفراین حین گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده سالوک(دره توت) دو نفر شکارچی متخلف را به همراه لاشه یک کل وحشی و یک راس بز وحشی دستگیر کردند.

به گزارش قدس آنلاین ، به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست خراسان شمالی، روح اله لایق اظهار کرد: متهم پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شد .
در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری اسفراین، دادگاه با استناد به گزارش نیروهای محیط زیست، دفاعیات بلاوجه متخلف و سایر محتویات پرونده بزهکاری متهم را محرز و مسلم دانست .
بنابراین دادگاه متهم را از بابت جرم نگهداری سلاح غیرمجاز به تحمل پنج سال حبس تعزیری و بابت شکار غیرمجاز جانوران وحشی متهم به سه سال حبس با احتساب ایام بازداشت قبلی در حکم و ضبط سلاح مکشوفه به نفع وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح محکوم کرد.
در ادامه گفت: با قطعی شدن رای، پرونده به واجد اجرای احکام ارجاع و متهم جهت گذراندن دوران محکومین خود (پنج سال حبس) روانه زندان خواهد شد .
همچنین بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک کل وحشی معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است که متهم می بایست مبلغ دویست میلیون ریال را به حساب دولت واریز کند .

[ مشاهده متن کامل شکارچی متخلف در اسفراین به پنج سال حبس محکوم شد قدس آنلاین ]