عربستان تمامی گزینه های پیش روی خود در جنگ یمن را از دست داده است

قدس آنلاین یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۳
پرس تی وی در گزارشی به بررسی تحولات یمن و شکست سیاست های جنگ طلبانه عربستان و امارات در این کشور پرداخت.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین ، شبکه تلویزیونی پرس تی وی در مصاحبه با دو تحلیلگر مسائل سیاسی به بررسی اوضاع یمن پرداخت.
در ابتدا «ناصح شاکر» روزنامه نگار و تحلیلگر مسائل سیاسی در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: ارزیابی شما از اوضاع کنونی یمن چیست، گفت: آنچه می توان به طور شفاف مشاهده کرد این است که عربستان سعودی تمامی گزینه های پیش روی خود را در رابطه با موضوع جنگ یمن از دست داده است. به نظر می رسد که جنگ یمن به پایان خود رسیده است. عربستان سعودی باید این موضوع را درک کند که یمن به منزله قبرستانی برای همه اشغالگران است. یمن قبرستانی برای مصری ها و انگلیسی ها بوده است. یمن قبرستانی برای همه اشغالگران است. اشغالگران به زودی از یمن عقب نشینی خواهند کرد. باید یک گفت وگوی سیاسی بین همه طرف های درگیر در یمن وجود داشته باشد.
در ادامه «اریک والبرگ» نویسنده و روزنامه نگار در پاسخ سوال مجری شبکه در این خصوص که سعودی ها انتظار داشتند موضوع یمن در مدت چند هفته در ۴ سال پیش تمام شود، اما اینگونه نشد. ارزیابی شما چیست، گفت: عربستان سعودی یک کشور متجاوز است. این کشور به یک کشور دیگر تجاوز و حمله کرده است. جنبش انصارالله یک جنبش مقاومت هستند. اینکه کدام طرف مقصر است موضوعی شفاف است. سعودی ها هیچ حقی ندارند که به یمن حمله کنند. آن ها تلاش می کنند که تفکرات وهابی خود را گسترش دهند. این تنها سعودی ها نیستند که در یمن مشکل ساز هستند بلکه آمریکا در پس همه این فجایع قرار دارد. تا زمانی که ترامپ به اقدامات خود در زمینه وتو کردن قطعنامه های کنگره برای توقف فروش سلاح به عربستان پایان ندهد این وضع همچنان وجود خواهد داشت. کنگره به این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار