طراحی بر اساس ساختار ذهنی انسان مدرن در صنایع دستی وجود ندارد

دریافت خبر : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۷
طراحی بر اساس ساختار ذهنی انسان مدرن در صنایع دستی وجود ندارد
به گزارش خبرنگار مهر ، ابوالفضل دلارام عصر سه شنبه در نشست تخصصی پیشینه نقوش اولیه و خط به میزبانی تالار بهمن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود بابیان اینکه مشکل اصلی صنایع دستی عدم طراحی بر اساس ساختار ذهنی انسان مدرن است، ابراز داشت: در آثار صنایع دستی انسان مدرن امروزی رد پایی از هنر گذشتگان دیده نمی شود که باید این آسیب ها بررسی و برای آن راهکار مناسب ارائه کرد. وی بابیان اینکه در صنایع دستی از خط تولید گرفته تا طراحی، نقش اندازی و فروش مشکلات بسیاری وجود دارد، افزود: هنوز نتوانستیم جایگاه صنایع دستی را آن طور که باید در بین فرهنگ مردم خودمان درست جانمایی کنیم که این مهم نیازمند حمایت بیشتر از هنرمندان این عرصه است. معاون فرهنگی اداره میراث فرهنگی استان سمنان بابیان اینکه سابقه هنری بسیار غنی در هنرمندان این مرزوبوم نهفته است، ابراز داشت: در راستای رونق بازار صنایع دستی باید به مقوله شعار سال یعنی حمایت از کالای ایرانی توجه کنیم هیچ چیز به اندازه صنایع دستی که بار فرهنگی را بر عهده دارد تولید داخل محسوب نمی شود. دلارام در ادامه تصریح کرد: اگر بخواهیم درزمینهٔ صنایع دستی قدمی ...

به گزارش خبرنگار مهر ، ابوالفضل دلارام عصر سه شنبه در نشست تخصصی پیشینه نقوش اولیه و خط به میزبانی تالار بهمن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود بابیان اینکه مشکل اصلی صنایع دستی عدم طراحی بر اساس ساختار ذهنی انسان مدرن است، ابراز داشت: در آثار صنایع دستی انسان مدرن امروزی رد پایی از هنر گذشتگان دیده نمی شود که باید این آسیب ها بررسی و برای آن راهکار مناسب ارائه کرد.
وی بابیان اینکه در صنایع دستی از خط تولید گرفته تا طراحی، نقش اندازی و فروش مشکلات بسیاری وجود دارد، افزود: هنوز نتوانستیم جایگاه صنایع دستی را آن طور که باید در بین فرهنگ مردم خودمان درست جانمایی کنیم که این مهم نیازمند حمایت بیشتر از هنرمندان این عرصه است.
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان بابیان اینکه سابقه هنری بسیار غنی در هنرمندان این مرزوبوم نهفته است، ابراز داشت: در راستای رونق بازار صنایع دستی باید به مقوله شعار سال یعنی حمایت از کالای ایرانی توجه کنیم هیچ چیز به اندازه صنایع دستی که بار فرهنگی را بر عهده دارد تولید داخل محسوب نمی شود.
دلارام در ادامه تصریح کرد: اگر بخواهیم درزمینهٔ صنای ...

[ مشاهده متن کامل طراحی بر اساس ساختار ذهنی انسان مدرن در صنایع دستی وجود ندارد خبرگزاری مهر ]