سناتور جمهوری خواه: مطمئنم ولی عهد سعودی در قتل خاشقچی دخالت دارد

دریافت خبر : یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۶
سناتور جمهوری خواه: مطمئنم ولی عهد سعودی در قتل خاشقچی دخالت دارد
«رند پال» قانونگذار جمهوری خواه آمریکایی ضمن رد روایت ریاض درباره قتل «جمال خاشقچی» گفته، «امکان ندارد که بدون تایید ولی عهد عربستان سعودی» این کار انجام شده باشد.

به گزارش گروه مانیتورینگ گروه بین الملل خبرگزاری فارس، عضو جمهوری خواه کمیته روابط خارجی سنای آمریکا روایت ریاض درباره قتل جمال خاشقچی را رد کرد و همچنین تهدید اخیر رئیس جمهور آمریکا برای خارج کردن این کشور از «پیمان منع موشک های هسته ای میان برد» با روسیه را «اشتباهی بزرگ» خوانده است.
مجری برنامه «یکشنبه فاکس نیوز» از «رند پال» سناتور ایالت «کنتاکی» درباره اذعان عربستان سعودی به قتل «جمال خاشقچی» سوال کرد و از سناتور جمهوری خواه درباره روایت رسمی ریاض درباره قتل خاشقچی پرسید: «آیا شما به روایت سعودی باور دارید؟».
قانونگذار هم حزبی «دونالد ترامپ» در جواب گفت: «به نظرم ساده لوحی است که باور کنیم ولی عهد سعودی اصلا در این ماجرا نقشی نداشته، قطعا باور نمی کنم و این روایت را توهین به همه آنهایی می دانم که دارند این موضوع را تحلیل می کنند و اطلاعاتی در این باره دارند، اینکه گفته شود مشت زنی بین چند تن سبب تکه تکه شدن استخوان یک نفر شده باشد».
سناتور ایالت کنتاکی ادعای مطلع نبودن «محمد بن سلمان» درباره ماجرای قتل خاشقچی را رد کرد و گفت: «امکان ندارد که بدون تایید ولی عهد ۱۵ نفر برای ...

[ مشاهده متن کامل سناتور جمهوری خواه: مطمئنم ولی عهد سعودی در قتل خاشقچی دخالت دارد فارس نیوز ]