9 نکته برای داشتن رژیم غذایی سالم و تناسب اندام

جام جم آنلاین شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۹
کمتر کسی است که از داشتن یک رژیم غذایی سالم لذت نبرد و دلش نخواهد بدنش روی فرم باشد. خوشبختانه برای رسیدن به تغذیه سالم هزاران تحقیق انجام شده و روز به روز هم به تعداد این پژوهش ها اضافه می شود.

محققان با جدیت پیگیر پیدا کردن غذاهای جایگزین مناسب برای عادت های غلط غذایی هستند و می خواهند از طریق تغذیه با مشکلات جسمی مقابله کنند. در ادامه نتیجه جدیدترین پژوهش های محققان درباره بهترین رژیم غذایی را خواهید خواند. عمل کردن به این 9 نکته را در صورتی مد نظر قرار دهید که مشکل جسمی خاصی نداشته باشید و پزشکتان شما را منع نکرده باشد.
مصرف کدام چربی ایرادی ندارد؟
استفاده از با کیفیت ترین انواع ماهی، میگو و خاویار ، آجیل، آووکادو و روغن های گیاهی، بهترین نوع چربی، یعنی چربی غیر اشباع را به بدن می رسانند. تحقیقات اخیر نشان می دهند با وجود اینکه این خوراکی ها کالری بالایی دارند؛ اما به طرز عجیبی باعث اضافه وزن نمی شوند.
به همین دلیل این غذاها را با غذاهای پرکالری؛ اما چاق کننده جایگزین کنید و از مزایایشان بهره ببرید. به خصوص از ماهی های چرب غافل نشوید که ریسک ابتلا به بیماری های قلبی را کم می کنند و به دلیل داشتن امگا 3 سرشار از خاصیت هستند. سعی کنید ماهی را آب پز یا بخارپز کنید تا خواص آن بیشتر حفظ شود. ماهی سرخ شده چربی اشباع شده دارد که برای بدن خوب نیست.
جایگزین مناسب برای مایونز
سس مایونز یا سایر خوراکی هایی که در درست کردنشان از مایونز استفاده شده است، به عنوان بدترین چاشنی و بدترین خوراکی ها معرفی می شوند. مایونز پر از کالری، چربی و اسیدهای چرب امگا 6 است. اگر خیلی به وجود سس در غذا اهمیت می دهید، می توانید سس خردل را جایگزین مایونز کنید.
هر یک قاشق چای خوری سس خردل نسبت به همین میزان سس مایونز، 11 گرم چربی کمتر، 100 کالری کمتر و 1.5 گرم چربی اشباع کمتر را در خودش جا داده است. به همین دلیل استفاده از سس خردل به ...

سرخط اخبار