رهبر معظم انقلاب: می خواهند با اجرای سند ۲۰۳۰ برای آمریکا و انگلیس، سرباز و رعیت درست کنند/ بدون تعارف میگویم؛ معلم، پایه ریز تمدن نوین است/ اگر وضع آموزش و پرورش مطلوب باشد، آینده ای که آرزو داریم محقق می شود

انتخاب چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۹:۲۴
آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب، صبح امروز در دیدار معلمان و فرهنگیان فرمودند: تمدن، متکی به فرهنگ است. اگر فرهنگ قوی و غنی نباشد تمدن به وجود نمی آید. اینجاست که اهمیت سند ۲۰۳۰ معلوم میشود؛ لُب کلام این سند این است که نظام آموزشی ما باید سبک زندگی و فلسفه ی حیات را بر اساس مبانی غربی به کودک بیاموزد. یعنی شما معلمان در کلاس درستان برای غرب، سرباز درست کنید.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در آستانه ی روز معلم، جمعی از معلمان و فرهنگیان سراسر کشور، صبح امروز (چهارشنبه) با حضور در حسینیه امام خمینی، با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
به گزارش «انتخاب»؛ گزیده ای از بیانات رهبر معظم انقلاب به شرح زیر است:
** تمدن، متکی به فرهنگ است. اگر فرهنگ قوی و غنی نباشد تمدن به وجود نمی آید. اینجاست که اهمیت سند 2030 معلوم می شود؛ لُب کلام این سند این است که نظام آموزشی ما باید سبک زندگی و فلسفه حیات را بر اساس مبانی غربی به کودک بیاموزد. یعنی شما معلمان در کلاس درستان برای غرب، سرباز درست کنید.
** دلیل اینکه روی سند 2030 آن قدر کار می کنند، چون در این سند دستورات و توصیه ها این است که آموزش و پرورش، مناسبات فکری شاگردان را جوری تنظیم کند که اساس زندگی شان طبق تفکر غربی باشد. یعنی شما سرباز درست کنید برای انگلیس و آمریکا و بقیه ی این وحشی های کراوات زده و ادکلن زده؛ همینهایی که آدم می کُشند و به آدم کش کمک می کنند، بدون اینکه خم به ابرو بیاورند. می گویند چون به پولش نیاز داریم کمکشان می کنیم. حالا میخواهند ما در کشورهای مسلمان برای اینها سرباز و رعیت تربیت کنیم. 2030 این است.
** مهم ترین موضوع تمدنی ما تعلیم و تربیت است. برای یک کشور و تمدن، از همه ی سرمایه ها مهم تر، سرمایه ی انسانی است. یعنی اگر پول داشته باشید ولی سرمایه ی انسانی نداشته باشید به جایی نمی رسید؛ مثل این کشورهای پول دار که جیب های گشادشان را در اختیار خائنین به بشریت قرار می دهند چون نیروی انسانی ندارند.
** [مثال دیگر اینکه] کشور ما روی دریایی از نفت خوابیده بود؛ ما نه خبر داشتیم و نه ...

سرخط اخبار