چگونه با فرزندان خود دوست باشیم؟

دریافت خبر : جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۳:۳۸
چگونه با فرزندان خود دوست باشیم؟
پدر و مادر بیشترین نقش را در آینده فرزندان دارند، از این رو باید بتوانند آموزش های متناسب با سن را برای کودکشان داشته باشند.دوست بودن با فرزند و برقراری رابطه صحیح برای جلب اعتماد آن ها دغدغه بسیاری از والدین و یکی از مسئائل جدی خانواده هاست. دوستی با فرزند باعث می شود او تمام درد و دل خود را به پدر و مادر بگوید و با دریافت راهنمایی درست، به مشکلات بعدی گریبانگیر نشود.

اکثر پدر و مادران معتقدند ایجاد این رابطه بسیار مشکل است، البته این تفکر تا حدودی صحیح است اما اگر پدر و مادر کمی حوصله به خرج داده، صبوری کنند و با آرامش به حرف های فرزندشان گوش دهند مسلما بسیاری از گره هایی که باید با دندان باز شود، با دست باز می کنند.
مجتبی حبیبی عسکرآباد عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و روانشناس سلامت درباره نحوه صحیح تربیت کودکان اظهار کرد: برای اینکه بدانیم چگونه کودکان را آموزش دهیم باید از ویژگی ها و توانمندی های کودکانمان در این سن آگاه باشیم؛ بین سنین هفت تا 12 سالگی کودک مستقل شده و شخصیت او سازمان یافته تر از قبل می شود.
یاد بگیریم و به کودکانمان آموزش دهیماین عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ادامه داد: بزرگترین و مهمترین تحول از زمان ورود کودک به مدرسه و گسترش محیط اجتماعی او رخ می دهد؛ ارتباط با همسالان و محیط مدرسه باعث رشد فردی و اجتماعی کودک می شود.
حبیبی با اشاره به نامیده شدن این دوره به نام «نهفتگی جنسی» توسط روانشناسان، گفت: تربیت جنسی نهفته در کودک باید با رشد سنی او هماهنگ باشد؛ نباید اطلاعات به گونه ای باشد که باعث بیداری زودرس جنس ...

[ مشاهده متن کامل چگونه با فرزندان خود دوست باشیم؟ پارسینه ]