قاسمی: نگاه ما به روابط با تاجیکستان نگاه خویشاوندی است

دریافت خبر : شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۵:۸
سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص سخنان وزیر خارجه تاجیکستان و روابط فی مابین دو کشور گفت: روابط ایران و تاجیکستان روابطی عمیق و مبتنی بر ریشه های مشترک و کهن می باشد؛نمی توان این پیوندها را نادیده گرفت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما . بهرام قاسمی گفت :من با سخنان وزیر امور خارجه این کشور در مراسم روز ملی جمهوری اسلامی ایران موافقم و فکر می کنم تاریخ، جغرافیا، گذشته و آینده و تمامی اشتراکات میان ما، همه بر ضرورت همکاری ها و همدلی های هرچه بیشتر دو دولت و دو ملت تاکید می نمایند. اصولا سیاست ایران نسبت به همسایگان، سیاستی آشکار و کاملا روشن و بر اساس تعمیق و توسعه هر چه بیشتر همکاری ها در تمامی زمینه های ممکن و روابط توام با حسن همجواری و نزدیکی روابط دولت ها و ملت ها استوار است.
سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: ما خواهان تاجیکستانی هستیم که همواره برخوردار از امنیت، ثبات، مقتدر و رو به رشد و توسعه باشد. سیاست و رویکرد جمهوری اسلامی ایران در سالهای بعد از استقلال این کشور همراهی و ایستادن در کنار دولت تاجیکستان بوده است؛ و این سیاست و رویکردی است که همچنان از سوی ما اعمال می شود و تغییری نکرده است؛ ایران از هیچ گروهی که علیه ارکان قانونی تاجیکستان اقدام کند، حمایت نکرده و نمی کند و همیشه روابط خوب و برادرانه با دولت آن کشور را خواستار بوده است. برای ما استقلال، تمامیت ارضی و حاکمیت ...

[ مشاهده متن کامل قاسمی: نگاه ما به روابط با تاجیکستان نگاه خویشاوندی است واحد مرکزی خبر ]