تغییر نام مراکز راهنمای زائر به طلاعات سفر، اعلام جنگ یا اقدامی تخصصی

ایرنا شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۷
مشهد- ایرنا- در پی مصوبه هیات وزیران مبنی بر راه اندازی مراکزی با عنوان 'اطلاعات سفر' در مبادی ورودی شهرها، مراکز پیشین 'راهنمای زائر' در مشهد به 'مراکز تخصصی اطلاعات سفر' تغییر نام داده و با همان اهداف همیشگی فعالیت خود را پیگیری کرده اند.

هیات وزیران اواخر آذر ماه پارسال در قالب 'آیین نامه ساماندهی و ارتقا گردشگری شهری' به منظور اقدامات اجتماعی و فرهنگی در کلانشهرها تصویب کرد: شهرداریها موظفند در مبادی ورودی و مسیرهای گردشگری شهری کیوسکهای راهنمایی و اطلاع رسانی گردشگری راه اندازی کنند.
در حالی که هم اینک 26 'مرکز اطلاعات سفر' در محدوده های زیارتی و گردشگری مشهد و مبادی ورودی این کلانشهر برای خدمت رسانی به زائران و گردشگران فعالیت دارند اخیرا مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی حذف واژه 'زائر' از عنوان مراکز تخصصی سفر را اقدامی برای 'اعلام جنگ تمدنی و فرهنگی در مشهد' توصیف کرده است.
وحید جلیلی دیروز در مراسم افتتاح بخشی از موزه زنده زیارت در مشهد گفت: به تازگی با فشار برخی جریانها دستور داده شده تا تابلوهای دکه هایی را که در اطراف حرم امام رضا(ع) به عنوان راهنمای زائر فعال بودند پایین بکشند و به جای آن تابلوی راهنمای مسافر نصب کنند.
معاون پیشین فرهنگی شهرداری مشهد در دوره شورای اسلامی چهارم این شهر گفت: موضوع حذف عنوان زائر از عاشقان زیارت امام رضا(ع) را نمی توان بحثی سیاسی دانست بلکه اقدامی برای اعلام جنگ تمدنی و فرهنگی در مشهد مقدس است. کسانی که تاکنون برای زیارت به حرم رضوی نرفته اند اکنون تئوریسین توسعه مشهد هستند که در نشریات مصاحبه و اعلام می کنند در مشهد نباید زائر داشته باشیم بلکه باید توریست جذب کنیم. برخی در حال مقابله با ماهیت امام رضایی مشهد مقدس هستند. از نخبگان شهر مشهد فارغ از هر خط سیاسی می خواهم مقابل این جریان سکوت نکنند.
وحید جلیلی به مدت سه سال تا ابتدای آبان ماه پارسال معاون فرهنگی شهردار مشهد بود.
* بسنده کردن به ...

سرخط اخبار