گذری بر اقتصاد کراکوف

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱:۲۰
گذری بر اقتصاد کراکوف
سفر شهردار اصفهان به کراکوف لهستان برای شرکت در اجلاس شبکه شهرهای خلاق یونسکو بهانه ای شد تا نگاهی بر اقتصاد این شهر نیز داشته باشیم. در ادامه این مطلب مروی بر اقتصادی کلان لهستان و شهری کراکوف خواهیم داشت.

به گزارش ایمنا ، سفر شهردار اصفهان به کراکوف لهستان برای شرکت در اجلاس شبکه شهرهای خلاق یونسکو بهانه ای شد تا نگاهی بر اقتصاد این شهر داشته باشیم. در ادامه این مطلب مروی بر اقتصاد کلان لهستان و شهری کراکوف خواهیم داشت.
به طور کلی تولید ناخالص داخلی این کشور ۱.۹ تریلییون زلوتی (واحد پول لهستان) در سال ۲۰۱۶ اعلام شده است. همچنین نرخ رشد سالانه این کشور در سال ۲۰۱۷، ۴.۶ درصد بوده است. سرانه تولید ناخالص داخلی این کشور نیز ۱۵ هزار و ۴۶۰ یورو (با احتساب هر یورو پنج هزار تومان ۷۵ میلیون تومان) بوده است.
جالب است بدانید طبق آخرین آمار موجود، تورم این کشور در سال ۲۰۱۱، ۳.۸ درصد بوده است. این آمار در حالی برای این کشور در این سال اعلام شده که بر اساس اعلام بانک جهانی تورم جهانی در سال ۲۰۱۲، ۲.۷درصد پیش بینی شده بود و این رقم نشان دهنده سطح تورم مناسب این کشور در مقایسه با اعلام نظر بانک جهانی است. بدهی خارجی این کشور نیز در سال ۲۰۱۱، ۲۳۶ میلیارد یورو اعلام شده است.
بنابر اعلام یورواستات در فوریه ۲۰۱۷، ۱۷.۹ میلیون نفر نیروی کار در این کشور وجود دارد و البته ۵.۳ درصد از کل جمعیت این کشور ...

[ مشاهده متن کامل گذری بر اقتصاد کراکوف ایمنا ]