وجود مافیای کتاب های درسی/ نگارش کتاب های درسی به بخش خصوصی واگذار شود

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۲
وجود مافیای کتاب های درسی/ نگارش کتاب های درسی به بخش خصوصی واگذار شود
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: با وجود حضور مافیای کتاب های درسی باید این موضوع پیگیری شود که اگر نویسندگان کتاب های درسی نمی توانند موضوعات را به خوبی به دانش آموزان منتقل کنند، نگارش کتاب های درسی به بخش خصوصی واگذار شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام نصرالله پژمانفر در نشست صمیمی با جمعی از کتابفروشان مشهدی که در آستانه آغاز هفته کتاب در فروشگاه مرکزی کتاب و محصولات فرهنگی آستان قدس رضوی برگزار شد، ضمن قدردانی از «به نشر» به سبب فراهم آوردن چنین فضای تعاملی و عرض تبریک هفته کتاب به بزرگان این عرصه که با روحیه ایثارگری، کتابخوانی را به عنوان ارزشی که مورد غفلت واقع شده است، حفظ می کنند، اظهار کرد: باید بتوانیم این حرکت با ارزش را در راستای حفظ موضوع کتاب و کتابخوانی در کشور حفظ کنیم.
وی با اشاره به اینکه کتاب و کتابخوانی در وضعیت نامناسبی در کشور قرار دارد، افزود: امروز شاهد شرایطی بیش از وضعیت بحران در این حوزه هستیم و طبق آمارهای ارائه شده از مراکز معتبر، سرانه مطالعه غیر از زمان هایی که به مطالعه کتب درسی، ادعیه و .. اختصاص دارد، وضعیت نگران کننده ای دارد، لذا ضروری است همگی همراهی نمایند و اجازه ندهیم این وضعیت رو به افول با شیب تند حرکت کند.
پژمانفر با بیان اینکه به سبب شرایط سخت اقتصادی و کاهش وضعیت مطالعه کتاب، امروز نویسنده کتاب به سختی می تواند مسیر شرافتمندانه ای برای زندگی خود ...

[ مشاهده متن کامل وجود مافیای کتاب های درسی/ نگارش کتاب های درسی به بخش خصوصی واگذار شود فارس نیوز ]