رئیس پلیس راه کشور: ۴۰ درصد تصادفات جاده ای بر اثر خستگی و خواب آلودگی است

دریافت خبر : پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۹
رئیس پلیس راه کشور: ۴۰ درصد  تصادفات جاده ای  بر اثر خستگی و خواب آلودگی است
رئیس پلیس راه کشور با اشاره به اینکه ۴۰ درصد از تصادفات جاده ای کشور بر اثر خستگی و خواب آلودگی است گفت: این آمار در استان سمنان به ۶۰ درصد می رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان ، سردار محمدحسین حمیدی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه طرح تابستانه چند روزی است که در سراسر کشور شروع شده است افزود: طرح تابستانه پلیس راه کشور تا پایان شهریورماه ادامه دارد.
وی با بیان اینکه تابستان زمان اوج سفرهاست و استان سمنان که در مسیر کریدور شرق به غرب کشور قرار دارد تردد زیادی در این منطقه برقرار است افزود: بازدید و سرکشی از جاده های استان سمنان و نظارت بر فعالیت پلیس راه در این منطقه در دستور کار قرار دارد.
رئیس پلیس راه استان سمنان با اشاره به اینکه ارائه خدمات به مردم و حفظ امنیت آن ها مهم ترین رویکرد پلیس راه است خاطرنشان کرد: برنامه های متنوعی برای کاهش آمار تصادفات اجرایی شده است.
وی با بیان اینکه نرخ کشوری در حوزه تصادفاتی که براثر خستگی و خواب آلودگی رخ می دهد 38 تا 40 درصد است اعلام کرد: این در حالی است که نرخ تصادفات در این بخش در استان سمنان تا 60 درصد نیز می رسد.
حمیدی با تأکید بر اینکه در بخش زیرساختی باید نسبت به راه اندازی توقفگاه در مسیرهای مواصلاتی استان سمنان اقدام کرد یادآور شد: آموزش برای استراحت کردن رانندگا ...

[ مشاهده متن کامل رئیس پلیس راه کشور: ۴۰ درصد تصادفات جاده ای بر اثر خستگی و خواب آلودگی است خبرگزاری تسنیم ]