5 نکته کلیدی فاکس اسپورت از دیدار ایران-ویتنام

مشرق نیوز شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۱
فاکس اسپورت آسیا به پنج نکته کلیدی دیدار ایران و ویتنام در جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ پرداخت.

به گزارش مشرق ، تیم ملی فوتبال ایران امروز (شنبه) در دومین بازی اش در جام ملت های آسیا به مصاف ویتنام می رود. به همین منظور فاکس اسپورت به این بازی پرداخت و درباره پنج نکته کلیدی اش نوشت.
ویتنام در حالی به مصاف ایران می رود که قصد دارد شکست ۳ بر ۲ برابر عراق جبران کند. در مقابل شاگردان کارلوس کی روش می خواهند پس از پیروزی ۵ بر صفر مقابل یمن روند خوب خود را حفظ کنند. ویتنام شایسته کسب حداقل یک امتیاز برابر عراق بود اما از لحاظ بدنی این تیم کم آورد. اژدهای طلایی نمی خواهد اجازه دهد این اتفاق در مقابل ایرانی که می خواهد با کسب دومین پیروزی اش صعودش را به دور بعد قطعی کند، تکرار شود. در ادامه به پنج نکته کلیدی بازی دو تیم اشاره می شود.
اولین تقابل
ویتنام و ایران هرگز در جام ملت های آسیا با هم روبرو نشده اند و نمی توان از لحاظ آماری به این موضوع پرداخت. ایران سابقه زیادی در جام ملت ها دارد و توانسته سه بار عنوان قهرمانی را به دست آورد. از طرفی ویتنام در سال های ۱۹۵۶ و ۱۹۶۰ با قرار گرفتن در رتبه چهارم به کار خود پایان داده و در سال ۲۰۰۷ توانست تا مرحله یک چهارم نهایی صعود کند.
ویتنام به یک رکوردشکنی نیاز دارد
ویتنام در سه بازی آخرش در جام ملت ها شکست خورده است. این تیم در مجموع ۹ گل دریافت کرد که سه بار برابر عراق در این جام دروازه اش باز شد. ویتنام در دو بازی نخستش در جام ملت های ۱۹۵۶ شکستی نخورد. این تیم که فراز و فرود زیادی در تاریخ جام ملت ها داشته است برای صعود به دور بعد به پیروزی برابر ایران نیاز دارد.
ایران فوق العاده
ایران در مرحله گروهی هشت پیروزی به دست آورده است و اگر این اتفاق برابر ویتنام ...

سرخط اخبار