ارزهای دیجیتال؛ ابزار جنگ با تحریم ها

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۹
ارزهای دیجیتال؛ ابزار جنگ با تحریم ها
اگرچه از ورود ارزهای دیجیتال به بازار ایران مدت زیادی نمی گذرد اما استقبال معامله گران از پول جدید سبب گسترش مبادلات سرمایه گذاران ایرانی بر مبنای انواع رمزارزها شده است.

برخلاف رویه معمول در قبال پدیده های نو، چندی ا ست وزارت ارتباطات با کمک پژوهشکده پولی و بانکی و کارشناسان امر در واکنشی زودهنگام پروژه طراحی رمزارز ایرانی را کلید زده است.
به گزارش تجارت نیوز، از تولد اولین رمزارز در سال ۲۰۰۹ تاکنون، تنوع ارزهای رمزپایه در جهان به بیش از ۹۰۰ نوع رسیده است. اگرچه «بیت کوین» به عنوان مشهورترین ارز رزمزپایه شناخته می شود اما به دلیل استقبال گسترده سرمایه گذاران از این فناوری جدید، اکنون دولت های بسیاری نیز به تولیدکنندگان رمز ارز پیوسته اند.
کارشناسان بر این باورند که در ادامه روند پیشرفت تکنولوژی در تمامی عرصه ها، شیوه های پرداخت و سرمایه گذاری پولی و بانکی نیز به زودی متحول شده و ارزهای رمز پایه جای اسکناس و مسکوکات را در همه انواع مبادلات خرد و کلان خواهند گرفت. ماه گذشته نیز جیم یانگ کیم رئیس بانک جهانی در نشست سالانه بانک جهانی در شهر بالی اندونزی با اشاره به فناوری نوین بلاک چین گفت: دفترکل توزیع شده پتانسیل بسیار زیادی دارد و بانک ها باید با فناوری های جدید و نوین از جمله بلاک چین (زنجیره بلوک) هماهنگ شوند و خدمات نوینی را ارائه کنند؛ فناوری ...

[ مشاهده متن کامل ارزهای دیجیتال؛ ابزار جنگ با تحریم ها تجارت نیوز ]

آخرین اخبار عمومی