جایگاه مساجد در ارتقا فرهنگ عمومی غیر قابل انکار است

ایرنا شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۲
اصفهان - ایرنا- استاندار اصفهان گفت: جایگاه مساجد در ارتقای فرهنگ عمومی غیر قابل انکار است و باید از ظرفیت این نهاد برای ارتقای اخلاقیات و معنویت نهایت بهره برداری را داشت.

به گزارش ایرنا، عباس رضایی روز شنبه در سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در سالن اجتماعات استانداری، افزود: برخورد خوب و خوش متولیان مسجد در ایجاد جاذبه بسیار موثر است و باید
تلاش کنیم افراد دور از مسجد و بی نماز به این سمت هدایت شوند.
وی با اشاره به کمک های مالی صورت گرفته به برخی هیات های مذهبی و مساجد در در دولت های قبل، اظهارداشت: دولتی کردن مسجد خوب نیست بلکه باید اداره مساجد را همانند گذشته به مردم واگذار کرد زیرا تاکنون مساجد را خود مردم ساخته اند و از طریق سنت حسنه نذر، هبه و وقف آنها را اداره کرده اند.
استاندار اصفهان با اشاره به موضوع دومین دستور کار جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در خصوص احیای مساجد، تاکید کرد: آیین نامه احیای کارکردهای مساجد با بهره گیری از نظرات افراد متعهد و متخصص در قالب مفاد ارشادی، نه دستوری، تنظیم شود.
رضایی خاطرنشان کرد: کارگروهی که در این زمینه فعالیت می کند باید چابک و بهره مند از افراد متخصص باشد.
وی در خصوص دستور کار اول این شورا در رابطه با 'آیین نامه و ساختار اجرایی کارگروه فضای مجازی ذیل شورای فرهنگ عمومی استان'، یادآور شد: این کارگروه نیاز به چابک سازی دارد و کارگروه با این حجم زیاد نمی تواند کارها را با سرعت دنبال کند.
وی اضافه کرد: باید از صاحبان فرآیند و سمن ها در این کارگروه بهره گرفته شود زیرا در زمان حاضر 213 کارگروه در استانداری اصفهان فعالیت دارد و در کارها به جای دولتی شدن باید از ظرفیت مردمی استفاده شود تا همانند دوران دفاع مقدس مردم خودشان کارها را با موفقیت دنبال کنند.
وی پیشنهاد داد این کارگروه سبک شود.
در هفتاد هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان، کلیات آیین نامه و ...

سرخط اخبار