نباید از پیوستن به FATF نگرانی داشته باشیم

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲:۱۴
نباید از پیوستن به FATF نگرانی داشته باشیم
اقتصاد ایران: تهران- ایرنا- رییس پیشین کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: نباید از پیوستن به FATF نگرانی داشته باشیم؛ چرا که توصیه های موجود همه در جهت شفاف سازی است و از طرف دیگر، این سازمان ها موظف هستند اسرار ما را حفظ کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، علی نجفی توانا شامگاه سه شنبه در همایش گفته ها و ناگفته های FATF افزود: ما در دنیایی زندگی می کنیم که مجبور به برقراری روابط و همکاری با نهادهایی هستیم که ممکن است نظم جهانی را به خطر بیندازند. اف ای تی اف مانند سازمان هایی همچون فیفا یک نهاد ناظر است که ساز و کار آنها را اسناد بین المللی معین می کند.
وی ادامه داد: اینکه این اسناد تا چه میزان می تواند همکاری ما را تسهیل کند قابل بحث است؛ این اسناد فی نفسه اسناد بدی نیستند اما متأسفانه امروز با وصف شعارهای بشردوستانه در دنیا بسیاری از کشورها تحت عنوان حقوق بشر سوء استفاده هایی می کنند.
رییس پیشین کانون وکلای دادگستری مرکز با اشاره به رویکردهای آمریکا در زمینه های مختلف یادآور شد: جنایت های آمریکا و زندان های ابوقریب و فاجعه های یمن را فراموش نمی کنیم اما ما تا چه میزان با نگاه جزیره ای می توانیم کشور خود را هدایت کنیم؟
وی گفت: ما به تنهایی نمی توانیم هزینه های مربوط به مواد مخدر و قاچاق انسان را بپردازیم و درنتیجه، قربانی هستیم اما ساز و کارهای همکاری و تصویب این ضوابط با در نظر گرفتن حد تحفظ امکان ...

[ مشاهده متن کامل نباید از پیوستن به FATF نگرانی داشته باشیم اکو نیوز ]