کوتاه از جهان

روزنامه مردم سالاری یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰:۱۴

معرفی دستیار ارشد کاخ سفید
ایسنا: کاخ سفید اعلام کرد که «چارلز کوپرمن»، قرار است معاون جدید «دونالد ترامپ»، رییس جمهوری آمریکا در دفتر امنیت ملی این کشور شود. «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: کوپرمن یکی از مقام های سابق دولت «رونالد ریگان»، رییس جمهوری پیشین آمریکا و دستیار دیرینه ام را به عنوان دستیار ارشد کاخ سفید معرفی کردم. کوپرمن قرار است در پستی جای بگیرد که قبلا در اختیار «میرا ریکاردل» بود که در پی درگیری با «ملانیا ترامپ»، بانوی نخست آمریکا از کار برکنار شد.
نهمین شنبه اعتراضات جلیقه زردها در فرانسه
اسپوتنیک: جلیقه زردها در فرانسه دیروز (شنبه) وارد نهمین هفته اعتراضات خود شدند و تظاهرات خود را از ساختمان وزارت اقتصاد و امور مالی آغاز و به سمت کاخ الیزه حرکت کردند. معترضان با فریاد کناره گیری مکرون، رییس جمهور و همچنین بازداشت و حبس «الکساندر بنالا» را خواستار شدند. به تازگی نخست وزیر فرانسه اعلام کرد که ۸۰ هزار مامور پلیس برای حفظ امنیت در کل فرانسه از جمله ۵ هزار نفر در پاریس گسیل شده اند. همچنین معترضان جلیقه زردها از حامیان خود خواستند که پول هایشان را از بانک های فرانسوی بیرون کشیده و سیستم بانکی را بر هم بزنند.
رییس مجمع عمومی سازمان ملل در راه پاکستان
اسپوتنیک: رییس مجمع عمومی سازمان ملل قرار است در روزهای آتی به پاکستان برود و این نخستین سفر رسمی وی به این کشور از زمان تنفیذ اختیار است. «مونیکا گرایلی»، سخنگوی «ماریا فرناندا اسپینوزا»، رییس مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد که وی قرار است برای دیدار با مقام های پاکستانی در روزهای آتی به این کشور برود. در جریان این سفر، وی به دنبال ...

سرخط اخبار