نگاهی به تاریخچه شبکه های اجتماعی و فضای مجازی

تیتربرتر پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰:۳۷

به گزارش تیتربرتر؛
شبکه های اجتماعی و فضای مجازی به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما تبدیل شده اند. تصور چنین تأثیری حتی تا یک دهه قبل هم قابل باور نبود. اینکه یک وب سایت یا اپلیکیشن آن قدر مهم و درهم تنیده با زندگی انسان باشد که بتواند مهم ترین تصمیم ها و مسیر زندگی ما را تغییر دهد.
برترین ها - سهیل بالینی: شبکه های اجتماعی و فضای مجازی به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما تبدیل شده اند. تصور چنین تأثیری حتی تا یک دهه قبل هم قابل باور نبود. اینکه یک وب سایت یا اپلیکیشن آن قدر مهم و درهم تنیده با زندگی انسان باشد که بتواند مهم ترین تصمیم ها و مسیر زندگی ما را تغییر دهد.
شبکه های اجتماعی بسیاری از افراد را به هم نزدیک کرده، تعدادی را از هم دور کرده، نحوه خرید، پوشش، تغذیه و حتی تصمیمات مهم سیاسی ما را تغییر داده است. درست مثل یک جهان مجازی که در موازات زندگی ما وجود دارد. با همان آدم های دنیای واقعی و شاید حتی کمی واقعی تر از آنچه ما در زندگی روزمره تجربه می کنیم.
این تغییر بسیار بزرگ باعث شده تا بسیاری از قوانین کلاسیک ارتباطی و حتی قوانین سیاسی کشور های مختلف، دچار تغییر شود. اما به راستی این روش ارتباطی جدید، چگونه به زندگی ما وارد شده است. شاید بهتر باشد تا در آغاز نگاهی به مفهوم واقعی شبکه های اجتماعی بیندازیم.
جامعه سه نفره
روابط انسانی غیرمستقیم می تواند به دو دسته روابط رودرروی مجازی و روابط بیش از دو نفر تقسیم شود. تمامی روش های ارتباطی غیرمستقیم و مجازی که به ارتباط دو نفر منجر شود، به عنوان روشی از پیام رسانی شناخته می شود. نامه، تلگراف، تلفن و دیگر روش های کلاسیک و مدرن ارتباطی ما، همه در گروه پیام رسان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار