پوتین: از نفت ۷۰ دلاری راضی ام

دریافت خبر : جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۵
پوتین: از نفت ۷۰ دلاری راضی ام
در حالی که بازار نفت در شوک کاهش قیمت ها ناشی از اشباع عرضه به سر می برد رییس جمهور روسیه بر اظهارات گذشته خود در مورد بهای انرژی تاکید دارد.

رئیس جمهور روسیه اعلام کرد در طی ملاقات کوتاهی که در روز یکشنبه با همتای آمریکایی اش دونالد ترامپ داشت، در مورد قیمت نفت مذاکره داشته اند. وی همچنین افزود که روسیه از قیمت های کنونی بازار نفت رضایت دارد.
به گزارش تجارت نیوز، ولادیمیر پوتین، نسبت به اعضای دیگر اوپک در مورد وضعیت فعلی بازار نفت خوش بینی بیشتری داشت، و ابراز داشت که از قیمت کنونی نفت، و قیمت اخیر آن که در حدود ۷۰ دلار است، بسیار راضی است و برای ما مساعد است.
بر خلاف آنچه که برخی از اعضای اوپک تاکید کرده اند و انتقاد ترامپ را برانگیخته اند، وی برای کمک به حمایت از قیمت ها، کشورش را ملزم به کم کردن تولیدات نفتی نمی بیند. روسیه تمایل دارد جهت تثبیت بازار نفت به ادامه همکاری با اوپک بپردازد، و ارزیابی پوتین از تلاش های موجود حاوی «نتایج مثبت» بوده است.
رئیس جمهور روسیه همچنین ابراز امیدواری کرد که در حاشیه نشست گروه ۲۰ که در انتهای ماه جاری در آرژانتین برگزار خواهد شد بتواند به بهبود روابط با ایالات متحده دست یابد.
وی در روز پنجشنبه به خبرنگاران مستقر در سنگاپور گفت: البته ما نیازمند انجام مذاکرات در بالاترین سطح خود ...

[ مشاهده متن کامل پوتین: از نفت ۷۰ دلاری راضی ام تجارت نیوز ]