زنگ خطر طلاق در ۱۱ استان کشور به صدا درآمد

دریافت خبر : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲
معاون دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی کشور از آمار حداکثری طلاق در ۱۱ استان تهران، مازندران، کرمانشاه، قم، اراک و ... خبرداد که استان قزوین در این بین نمی باشد.

مجید ارجمندی صبح امروز در نشست تخصصی آموزش سامانه طلاق که دادسرای عمومی قزوین برگزار شد، اظهار داشت: راه اندازی این سامانه مبتنی بر هماهنگی با سازمان های دیگر مانند دادگستری، معاونت پیشگیری از وقوع جرم و کلینیک های مشاوره در قسمت آسیب های اجتماعی است که به صورت همگرا انجام شود.
وی ادامه داد: در ۴ سال گذشته هیچگونه فعالیتی در راستای سامان دهی اجتماعی خانواده ها صورت نگرفته است با توجه به این موضوع که روابط در خانواده ها پیچیده تر شده است.
معاون دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی کشور افزود: از زمانی که نقش خانم ها در خانواده تغییر و بانوان نقش های متفاوت را ایفا کرده و با کار اجتماعی در بیرون از محیط خانواده به کسب درامد پرداختند، روابط و پویایی خانواده دچار تغییر شد.
وی عنوان کرد: خانواده های ما به سوی هسته ای شدن سوق یافته و در تمامی عرصه های فرهنگی، اقتصادی، آموزشی و امنیتی و ... نهاد های مربوطه فعالیتی ندارند و خانواده ها با تمام معضلات بیرونی و پیچیدگی های درونی تنها مانده اند و بنا بر این مشکل میان حقوق و تکالیف یک همسر تعارض ایجاد شده است.
ارجمندی بیان کرد: سازمان بهزیست ...

[ مشاهده متن کامل زنگ خطر طلاق در ۱۱ استان کشور به صدا درآمد پارسینه ]