قانونی برای منع واردات خودرو وجود ندارد/ هزینه سربار خودروسازان به مردم تحمیل نشود

دریافت خبر : یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲:۲۲
قانونی برای منع واردات خودرو وجود ندارد/ هزینه  سربار خودروسازان به مردم تحمیل نشود
عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قانونی برای ممنوعیت واردات خودرو وجود ندارد، گفت: با ممنوعیت واردات خودرو، انحصاری برای بازار خودروسازان داخل تبدیل شده است.

سعید باستانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد لغو ممنوعیت واردات خودرو، گفت: از آنجا که قانون منع واردات خودرو وجود ندارد، بنابراین ممکن است برحسب شرایط اقتصادی در مورد برخی کالاها تصمیماتی اتخاذ شود. 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به ممنوعیت واردات 1339 قلم کالا بیان داشت: مصوبه ممنوعیت واردات این اقلام در جلسه سران قوا به تصویب رسید و زمان در نظر گرفته برای این ممنوعیت تا پایان سال جاری اعلام شد. 
وی افزود: بنابراین برای استمرار ممنوعیت واردات این اقلام در سال آینده باید مجدد ممنوعیت واردات آن مصوب شود. 
باستانی بیان داشت: با این شرایط خیلی ها معتقدند که واردات خودرو نباید به صورت اعم ممنوع شود و در صورت ادامه ممنوعیت حتما بررسی های لازم انجام شود که ممنوعیت واردات خودرو چقدر به نفع تولید داخلی و مصرف کننده بوده است. 
این نماینده مجلس با بیان اینکه ممنوعیت واردات خودرو با توجه به اینکه قانونی در این رابطه وجود ندارد، نمی تواند دوام داشته باشد، بیان داشت: بنابراین اگر قرار است ممنوعیت واردات خودرو ادامه داشته باشد، ممنوعیت آن باید تمدید ...

[ مشاهده متن کامل قانونی برای منع واردات خودرو وجود ندارد/ هزینه سربار خودروسازان به مردم تحمیل نشود فارس نیوز ]