مشاور نوبخت: بودجه عمرانی سال ۹۸ را کاهش نمی دهیم

دریافت خبر : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱
مشاور نوبخت: بودجه عمرانی سال ۹۸ را کاهش نمی دهیم
مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان این که در تنظیم بودجه سال ۹۸ مسئله تحریم درنظر گرفته شده است افزود: قصد داریم برای سال بعد، بودجه عمرانی را کاهش ندهیم.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرگزاری تسنیم ، ابوذر ندیمی با بیان اینکه بودجه نمایی از یک برنامه پنج ساله است، گفت: بودجه باید بر اساس واقعیت های درآمدی و منابع و همچنین مصارف تعیین شود. البته در بودجه بندی باید مسائل اضافه ای همچون تحریم نیز در نظر گرفته شود و در واقع علاوه بر واقع بینی، انعطاف لازم را در جهت تحریم و پاسخ گویی لازم برای نیازهای منطقه ای و استانی داشته باشد.
وی افزود: بودجه ای که امروز در دست دولت در حال بررسی است، بر اساس گزارشات اعلام شده، عناوین اساسی آن متوجه موضوع معیشت عمومی و عدالت اجتماعی، تولید اشتغال و همچنین انضباط بودجه ای است یعنی بر اساس مدیریت بر هزینه ها و جلوگیری از هزینه های غیر ضروری تعریف شده است.
مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه با بیان اینکه در شش ماه نخست بودجه امسال یعنی سال 97 حدود 186 هزار میلیارد تومان بودجه تعریف شده بود، گفت: از این میزان، 136 هزار میلیارد تومان در رابطه با هزینه ها بود، 27 هزار میلیارد تومان نیز عمرانی و 5 هزار میلیارد تومان نیز سررسید اوراق مالی بود. بر اساس همین رویکرد، قصد داریم برای سال بعد، بودجه ...

[ مشاهده متن کامل مشاور نوبخت: بودجه عمرانی سال ۹۸ را کاهش نمی دهیم خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار اقتصادی
آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم