پیشنهاد ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای طرح سامانه های نوین آبیاری در سال ۹۸

نسیم آنلاین جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۷
معاون وزیر کشاورزی گفت: برای اجرای سامانه های نوین آبیاری در سال آینده وزیر جهاد کشاورزی اختصاص ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی و هزار میلیارد تومان نیز در بودجه سال ۹۸ پیشنهاد داده است.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علیمراد اکبری معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی امروز در مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی نهاده ها و سیستم های نوین آبیاری اظهار کرد: برای سال 98 تخصیص 300 میلیون دلار اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای توسعه سامانه های نوین آبیاری پیشنهاد شده است.
وی افزود: این رقم که توسط وزیر جهاد کشاورزی پیشنهاد شده است که معادل دو هزار و 400 میلیارد تومان بر مبنای ارز نیمایی است.
معاون وزیر کشاورزی ادامه داد: ظرف سه سال اخیر یک میلیارد و 500 میلیون دلار اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح سامانه های نوین آبیاری در اختیار بخش کشاورزی قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: علاوه بر تخصیص اعتبار از محل صندوق توسعه ملی، مبلغ یک هزار میلیارد تومان نیز در لایحه بودجه سال آینده برای اجرای سامانه های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی، پیشنهاد شده است.
جهاد کشاورزی بعد از وزارت علوم علمی ترین وزارتخانه کشور است
منبع: تسنیم
مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع رسانی خود را در این رابطه انجام می دهد.

سرخط اخبار