به من گفتند "بفروش بساز" تا برایت اکران خوب بگذاریم!

آفتاب نیوز یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰:۴۶
خسرو سینایی با بیان اینکه "اکنون مسائل مادی تعیین کننده سرنوشت فیلم است" گفت: به یکی از مسئولان غیردولتی که نقش بسیار مهمی دارد گفتنم با توجه به شرایط سینما و فروش میلیاردی فیلم ها چگونه است که درآمد حاصل از فروش فیلم من به اندازه یک وعده ناهار اعضای گروهم هم نشده است؟ او در پاسخ به من گفت: "بفروش بساز" تا اکران خوب بگذاریم!

آفتاب نیوز :
این کارگردان، فیلمنامه نویس و مستندساز در گفت وگویی با ایسنا درباره مستند داستانی «گفت وگو با سایه» که در دهه ۸۰ ساخته شده و قرار است ۲۴ دی ماه در سی ودومین «عصر فیلم بهاران» به نمایش در بیاید، بیان کرد: این یک اثر مستند داستانی بر اساس فیلم هایی است که صادق هدایت دیده و همچنین تحقیقاتی که آقای حبیب احمدزاده انجام داده بود، به من پیشنهاد شد و تصمیم گرفتیم با رعایت جنبه های انصاف و اطلاعاتی که در دسترس است و فیلم هایی که صادق هدایت دیده بوده یک مستند داستانی بسازیم.
او ادامه داد: نکته اصلی اینجاست، بسیاری از کسانی که راجع به صادق هدایت اظهار نظر می کنند آن فیلم ها را ندیده بودند بنابراین باید اثری ساخته می شد که نه بت شکنی کند و نه بت سازی در عین حال یک تحقیق جدی باشد. خوشحالم که هفته دیگر آن را نمایش می دهند اما متاسفم کسانی که فکر می کردند صادق هدایت را خوب می شناسند و هرگز آن فیلم ها را ندیده بودند، اظهارنظرهایی کردند که مقداری کم لطفی بود. در این میان هیچکس نیامد بگوید، من فیلم تو را دیدم و به نظرم این قسمتش را خوب و فلان بخش را بد ساخته ای. با این حال آقای جهانگیر هدایت برادرزاده صادق هدایت بعد از دیدن فیلم گفت این اثر تا حدود ۸۰ درصد به واقعیت زندگی او نزدیک است.
این فیلمساز با انتقاد از اینکه افرادی فقط شعار فرهیختگی می دهند ولی در عمل این گونه نیستند، گفت: توقع داشتم کسانی که مطالعاتی در زمینه صادق هدایت داشتند پای دیدن این فیلم بنشینند و بعد نظر بدهند اما این اتفاق رخ نداد و تنها پشت سرم حرف هایی زده شد که متأثرم کرد.
سینایی که این اثر را به شیوه مستند داستانی ساخته است درباره علت این انتخاب توضیح ...

سرخط اخبار