گرانی آب شرب پایتخت نشینان؛ یک متن با چند حاشیه

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰:۴
گرانی آب شرب پایتخت نشینان؛ یک متن با چند حاشیه
مدیریت ضعیف در حوزه آب که نتوانسته در چند سال اخیر صرفه جویی را به عنوان فرهنگ آموزش دهد، بنابراین از افزایش بها به عنوان ابزار کنترل استفاده می کند.

گروه نفت و انرژی خبرگزاری آنا، احمدرضا صباغی- با اعلام گران شدن نرخ آب شرب در پایتخت از سوی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران، به نظر می رسد نحوه گران شدن مایع حیات در پایتخت با ابهامات متعددی روبه رو باشد.
در حقیقت مدیریت ضعیف و ناکارآمد در حوزه آب که نتوانسته است در چند سال اخیر صرفه جویی آب را به عنوان یک فرهنگ به مردم القا کند، در شرایط کنونی از گران کردن آب به عنوان یک ابزار برای نهادینه کردن مصرف بهینه آن در جامعه بهره می برد.
از طرف دیگر مکانیزم گران کردن آب شرب در پایتخت از مهم ترین موضوعات مبهم است، به طوری که به گفته مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران، میزان افزایش قیمت آب برای مناطق جنوبی حدود یک هزار تومان و برای مناطق شمالی حدود دو هزار تومان است.
در واقع تعیین نشدن سقف مجاز برای مصرف آب پایتخت نشینان از یک طرف و اعلام نشدن نحوه محاسبه قیمت آب از طرف دیگر، به دغدغه ای چالش برانگیز برای پایتخت نشینان تبدیل شده است.
البته نباید از ذکر این نکته مهم غافل شد که مصرف آب در نقاط مختلف کشور ازجمله تهران بیش از میانگین مصرف جهانی است اما گران کردن آب شرب تا چه حد می تواند در کاه ...

[ مشاهده متن کامل گرانی آب شرب پایتخت نشینان؛ یک متن با چند حاشیه خبرگزاری آنا ]

آخرین اخبار اقتصادی