افغانستان و پاکستان برای دستیابی به صلح نشست مشترک علما برگزار می کنند

نسیم آنلاین شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۹:۵۹
سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد، بزودی نشست مشترکی بین علمای افغانستان و پاکستان در راستای پایان جنگ در افغانستان برگزار خواهد شد.

- اخبار بین الملل -
به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم، «عمر داودزی» رئس دبیرخانه شورای عالی صلح افغانستان که اخیرا به پاکستان سفر کرده بود علاوه بر مقامات پاکستانی با شماری از رهبران مذهبی این کشور نیز دیدار کرده است.
«احسان طاهری» سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان اظهار داشت: مقامات سیاسی و مذهبی پاکستان با برگزاری نشست مشترک علمای دو کشور توافق کرده اند.
وی افزود: قرار است بزودی نشست مشترک علمای دو کشور به میزبانی اسلام آباد برگزار شود.
داودزی در سفر اخیرش به پاکستان با «مولانافضل الرحمان» رهبر جمعیت علمای و «مولوی سراج الحق» رهبر جماعت اسلامی پاکستان «اسفندیار ولی خان» رهبر حزب عوامی ملی پختونخوا دیدار و گفت وگو کرد.
«ولی خان» رهبر جماعت اسلامی پاکستان متعهد شده است که در روند صلح با دولت افغانستان همکاری کند.
دولت افغانستان تلاش می کند تا با برگزاری نشست علما مشروعیت جنگی جاری این کشور را به چالش کشیده و طالبان را به مذاکره با دولت افغانستان وادار کند.
رایزنی علمای افغانستان برای برگزاری نشست مشترک در اسلام آباد
طالبان: حضور علما در نشست های سفارشی زمینه ساز تأمین منافع آمریکا است
پیش از این علمای افغانستان در نشست اندونزی و عربستان سعودی جنگ افغانستان را غیرشرعی دانسته بودند که واکنش شدید گروه طالبان را نیز در پی داشت.
گروه طالبان پیش از این با آمریکایی خواندن نشست های علما در راستای حمایت از دولت افغانستان، خواستار عدم حضور علما در چنین نشست هایی شده بود.
منبع: تسنیم
مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع رسانی خود را در این رابطه انجام می دهد.

سرخط اخبار