تحریم هست، اما خودمان به خودمان ضربه می زنیم

دریافت خبر : جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۴
امام جمعه اصفهان با بیان اینکه کاسبان باید دلسوز جامعه باشند و قیمت ها را کاهش دهند، گفت: کمک کنید و قیمت ها را پایین بیاورید، تمام این گرانفروشی ها پیش خداوند حساب و در مورد آن از شما سوال می شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا ، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه نخست نماز جمعه امروز (جمعه- ۲۵ آبانماه) با فراخواندن خود و همه به تقوای الهی و ترک معاصی اظهار کرد: خداوند متعال در راستای امتحان الهی برخی انسانها را در همین دنیا عذاب می کند که اینها به اعتقاد من عذاب نرم هستند.
وی در خصوص چگونگی اعمال این عذاب افزود: خداوند به قلب و اندام های آنها مهر می زند بدین شکل که قلب آنها را زیر و رو می کند یا چشم و گوش آنها را کور و کر می سازد و این عذابی است که درد ندارد، اما نهایت عذاب در دنیا است.
امام جمعه اصفهان با اشاره به آیه ای از سوره اعراف گفت: خداوند فرموده است که برای عذاب جهنم بسیاری از جن و انس را آماده کرده ایم.
وی در خصوص ویژگی این افراد که در دنیا عذاب می شوند، گفت: این دسته افراد کسانی هستند که قلب دارند، اما درک و شعور ندارند، عقل شان کار نمی کند، چشم دارند، اما نمی بینند، گوش دارند، اما نمی شنوند و این عذابی دردناک است .
طباطبایی نژاد با بیان اینکه فهم و بصیرت از این افراد گرفته می شود، تصریح کرد: منظور از کار نکردن قلب آنها حالت انسانی قلب است نه حالت فیزیکی ...

[ مشاهده متن کامل تحریم هست، اما خودمان به خودمان ضربه می زنیم ایمنا ]